Altcoin z TOP 15 skacze o 70% w tydzień po tym, jak gigant bankowości ogłosił wykorzystanie jego sieci | Wiadomości | CrypS.

Altcoin z TOP 15 skacze o 70% w tydzień po tym, jak gigant bankowości ogłosił wykorzystanie jego sieci

Avalanche JPMorgan Avalanche [AVAX]

Avalanche (AVAX) zyskuje na wartości w czasie, gdy bitcoin i ether stoją w miejscu, a nawet lekko tracą. Dlaczego?


Avalanche drożeje

AVAX zdrożało po tym, jak ogłoszono, że JP Morgan wykorzystał ten blockchain projektu w swojej inicjatywie tokenizacji. Firma Onyx, która realizuje projekt banku, wykorzystała sieć Avalanche w ramach badania “dowodu słuszności koncepcji“.

Dokonała tego wspólnie z Apollo Globali pod nadzorem Project Guardian z Singapuru.

Wspomniany “dowód słuszności koncepcji” miał pokazać, w jaki sposób tokenizacja może pomóc w lepszym zarządzaniu aktywami finansowymi.

Zgodnie z celami Project Guardian wierzymy, że nasz Proof of Concept to krytyczny moment na styku tradycyjnych finansów i technologii blockchain

– napisał JP Morgan w swoim raporcie.

Postrzegamy nasz wkład w Project Guardian jako pierwszy krok w kierunku złożonego biznesu polegającego na dostarczaniu wyższej jakości portfeli inwestycyjnych w przemyślany i skuteczny sposób, aby poprawić doświadczenie i wyniki inwestora końcowego

– dodano.

Bank zapewnia dziś klientom instytucjonalnym korzystanie z systemu JPM Coina, umożliwiając im ustawianie parametrów płatności w oparciu o różne wymagania.

Kursy altcoinów rosną

Kurs AVAX wzrósł o prawie 14% w ciągu 24 godzin. Obecnie jeden token kosztuje 23 USD. W skali 7 dni daje to 67% wzrostu.

Drożeje jednak też dogecoin (DOGE)  i to o 4% w ciągu 24 godzin, osiągając cenę 0,076 USD.

Na wartości zyskuje także cardano (ADA). Od wczoraj token zyskał 3%, a jego wartość rynkowa wynosi obecnie ok. 0,38 USD.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku czołowych kryptowalut. Za jednego bitcoina płaci się 36 282 USD, co oznacza, że kurs spadł od wczoraj o 3%. W skali 7 dni mówimy o korekcie na poziomie ok. 1%.

W tym samym czasie ETH straciło 3% w skali doby i 6% w ciągu tygodnia. Dziś ether kosztuje 1978 USD i to pomimo złożenia w czwartek przez BlackRock wniosku o utworzenie funduszu ETF  dla rynku spot tej kryptowaluty.

Solana (SOL), która ostatnio jest mocno zwyżkowała, od wczoraj straciła 13% wartości i dziś kosztuje 58 USD. W skali tygodnia inwestorzy są jednak na plusie o 22%.

Avalanche JPMorganreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.