Kradli kryptowaluty przez zamianę karty SIM - dwaj Amerykanie aresztowani | Wiadomości | CrypS.

Kradli kryptowaluty przez zamianę karty SIM – dwaj Amerykanie aresztowani

Redaktor: Albert Czajkowski
Hakerzy kradną kryptowaluty

Dwaj aresztowani pochodzący ze stanu Massachusett, mieli zdobywać dostęp do portfeli kryptowalut i kont na Facebooku poprzez zamianę kart SIM.

Eric Meiggs i Declan Harrington staną przed Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Zostali oskarżeni o spisek, zaatakowanie 8 telefonów, jednego komputera i kradzież tożsamości. Zgodnie z aktami sprawy ich ofiarami miało paść 10 osób ze Stanów Zjednoczonych. Kryptowaluty, które próbowali przejąć lub ukradli, wyceniono na 550 tysięcy dolarów.

Zatrzymanym grozi do 20 lat więzienia. To więcej niż wiek jednego z oskarżonych, których sierżant z biura szeryfa hrabstwa Santa Clara, nazwał dziećmi. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na to, że za pomocą karty SIM wartej 99 centów, mogli ukraść miliony dolarów. Na celowniku Meiggsa i Harringtona znajdowały się osoby związane z branżą kryptowalut.

Zamiana karty SIM to proceder, który polega na oszukaniu operatora telekomunikacyjnego. Jego celem jest przeniesienie numeru telefonu ofiary na kartę SIM posiadaną przez atakującego. Karty SIM można kupić w serwisie eBay i podłączyć do telefonu z nagrywarką. Jeżeli przeniesienie numeru telefonu się uda, haker może uzyskać dostęp do kont w mediach społecznościowych, maila, a nawet portfela kryptowalut ofiary.

Hakerzy kradną kryptowaluty

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.