Kradli kryptowaluty przez zamianę karty SIM - dwaj Amerykanie aresztowani | Wiadomości | CrypS.

Kradli kryptowaluty przez zamianę karty SIM – dwaj Amerykanie aresztowani

Michał Misiura
Hakerzy kradną kryptowaluty

Dwaj aresztowani pochodzący ze stanu Massachusett, mieli zdobywać dostęp do portfeli kryptowalut i kont na Facebooku poprzez zamianę kart SIM.

Eric Meiggs i Declan Harrington staną przed Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Zostali oskarżeni o spisek, zaatakowanie 8 telefonów, jednego komputera i kradzież tożsamości. Zgodnie z aktami sprawy ich ofiarami miało paść 10 osób ze Stanów Zjednoczonych. Kryptowaluty, które próbowali przejąć lub ukradli, wyceniono na 550 tysięcy dolarów.

Zatrzymanym grozi do 20 lat więzienia. To więcej niż wiek jednego z oskarżonych, których sierżant z biura szeryfa hrabstwa Santa Clara, nazwał dziećmi. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na to, że za pomocą karty SIM wartej 99 centów, mogli ukraść miliony dolarów. Na celowniku Meiggsa i Harringtona znajdowały się osoby związane z branżą kryptowalut.

Zamiana karty SIM to proceder, który polega na oszukaniu operatora telekomunikacyjnego. Jego celem jest przeniesienie numeru telefonu ofiary na kartę SIM posiadaną przez atakującego. Karty SIM można kupić w serwisie eBay i podłączyć do telefonu z nagrywarką. Jeżeli przeniesienie numeru telefonu się uda, haker może uzyskać dostęp do kont w mediach społecznościowych, maila, a nawet portfela kryptowalut ofiary.

Hakerzy kradną kryptowaluty
reklama
reklama