Kolejna porażka Solany. W tym projekcie pokładano wielkie nadzieje | Wiadomości | CrypS.

Kolejna porażka Solany. W tym projekcie pokładano wielkie nadzieje

solana
W tym artykule:

Solana postanowiła obniżyć cenę swojego wprowadzonego kilka miesięcy temu telefonu, znanego jako Saga. Choć firma spodziewała się ogromnego popytu i masowej adopcji, w rzeczywistości jej produkt nie był aż tak rozchwytywany.


Liczba sprzedanych smartfonów wyprodukowanych przez Solanę nie sprostała początkowym oczekiwaniom. Choć miały one wypełnić lukę między Web3 a zwykłymi użytkownikami, być może niska aktywność na rynku kryptowalut związana z bessą przełożyła się na brak dużego zainteresowania oferowanym telefonem. 

Solana obniża cenę swojego smartfona

Choć projekt Solana przedstawia siebie, jako synonim innowacji w branży wirtualnych walut, jej najnowszy produkt wydany w kwietniu 2023 r., nie zdołał zdobyć takiej popularności, jaką zakładano. Wobec tego 9 sierpnia br. przedsiębiorstwo to ogłosiło mocną obniżkę jego ceny z 1 tys. dol. do jedynie 599 dol. 

Wspomniana decyzja związana z 40% przeceną zapadła po rozczarowujących miesiącach. Chociaż liczba sprzedanych telefonów Saga nie została ujawniona publicznie, można oszacować ilość sprzedanych “egzemplarzy” za pomocą danych on-chain

Okazuje się, że od 12 kwietnia 2023 r. do 21 czerwca 2023 r. Solana otrzymała 1,2 tys. unikalnych zamówień swojego smartfona. Z kolei do 20 czerwca br. całkowita ilość środków pozyskanych ze sprzedaży telefonów Saga, wyniosła 816,2 tys. dol. w USDC. Oczywiście warto mieć na uwadze to, iż nie uwzględniono tu zakupów dokonanych kartą kredytową. 

Pełny obraz może wskazywać natomiast liczba właścicieli tokenów niewymienialnych (NFTs) zwanych Saga Genesis. Pozwalają one na odbieranie unikalnych nagród oraz są przeznaczone wyłącznie dla posiadaczy telefonów od Solany. Aktualnie istnieje 2,2 tys. takich NFTs. Jeżeli całkowita sprzedaż telefonów jest bliska tej wartości, z pewnością nie został on bramą do Web3 dla mas. 

Reakcja społeczności kryptowalut na 40% obniżkę

Choć celem Solany mogło być przyciągnięcie do smartfona Saga większej ilości użytkowników, obecni jego posiadacze mogą czuć się poszkodowani. Mimo iż niektórzy faktycznie odebrali ten ruch, jako pozytywny krok w stronę uczynienia Web3 bardziej dostępnym, wcześni użytkownicy Saga twierdzą, że zostali zdradzeni, ponieważ sporo przepłacili za swój telefon. 

Warto przypomnieć, że w lutym br. Solana zdecydowała się również na zamknięcie swoich stacjonarnych sklepów w Miami i Nowym Jorku. Ich celem było wprowadzanie nowicjuszy do świata Web3.

solana

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.