Jim Cramer twierdzi, że Dogecoin to papier wartościowy | Wiadomości | CrypS.

Jim Cramer twierdzi, że Dogecoin to papier wartościowy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
dogecoin
W tym artykule:

Jim Cramer ostrzegł swoich zwolenników przed Dogecoinem, twierdząc, że jest to papier wartościowy. Jednak według twórcy monety, nie spełnia ona kryteriów Testu Howeya.

Wszystko zaczęło się od jego tweeta:

Słowa te wywołały burzę. Jednak Billy Markus, twórca Dogecoina napisał:

Krótko mówiąc, z technicznego punktu widzenia Dogecoin działa jak Bitcoin, częściowo dlatego, że na początku był satyryczną emulacją BTC. Ponadto, to ile DOGE jest wydobywane nie jest tajemnicą, ponieważ jest to zapisane w kodzie blockchaina.

Jeśli chodzi o to, czy jest to papier wartościowy, czy nie, Billy Marcus wspomina o teście Howeya.

Test Howeya

Założyciel twierdzi, że Dogecoin nie jest papierem wartościowym, ponieważ nie spełnia testu Howeya. Jest to test, który prawo Stanów Zjednoczonych stosuje od 1946 roku w celu określenia, czy dane aktywo jest papierem wartościowym.

Opiera się on na 4 kryteriach:

  • istnienie kontraktu inwestycyjnego;
  • utworzenie przedsiębiorstwa;
  • obietnica zysku;
  • pracy osób trzecich w celu oferty.

Tak więc papierem wartościowym jest inwestycja pieniędzy w przedsiębiorstwo z nadzieją na osiągnięcie zysku dzięki wysiłkom innych.

Kryteriów tych nie spełnia Dogecoin, który nie jest umową inwestycyjną, nie jest nawet przedsiębiorstwem, nie obiecuje zysków, a jego sukces zależy od wysiłków dewelopera.

 

 

dogecoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.