Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 9.05] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 9.05]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Bitcoin nie szkodzi planecie

Norweski minister klimatu i środowiska – Sveinung Rotevatn powiedział, że posiada bitcoiny i uważa je za znakomity magazyn wartości. Jego wypowiedź to kolejny argument przeciwko tezom o szkodliwości wydobycia BTC dla planety.

CrypS: Norweski minister klimatu i środowiska zwolennikiem bitcoina

Uzbekistan znosi zakaz

Narodowa Agencja Zarządzania Projektami Prezydencji Republiki Uzbekistanu (NAFT) przedstawiła plany zniesienia zakazu handlu kryptowalutami. Obywatele kraju mogą na nowo zyskać legalny dostęp do lokalnych i zagranicznych giełd.

CrypS: Uzbekistan planuje zniesienie zakazu kryptowalut

Forbes na blockchainie?

Właściciele Forbesa otrzymali ofertę kupna tytułu. Biznesmen z branży kryptowalut Patrick McConlogue oferuje im 700 mln USD. Jego plan to stworzenie imperium medialnego opartego na technologii blockchain i cyfrowych aktywach.

CoinDesk: Forbes’ Would-Be Acquirer Outlines Blockchain Media Strategy

Cyfrowy rząd Tadżykistanu

Tadżykistan planuje modernizację opartą na technologii blockchain. Umowa pomiędzy rządem kraju a Fantom Foundation obejmuje przygotowanie planu zmian oraz wyszkolenie programistów, którzy przeprowadzą cyfryzację administracji.

Cointelegraph: Tajik government taps blockchain firm for e-government infrastructure

eBay śledzi kryptowaluty

Dyrektor generalny eBay powiedział w wywiadzie, że firma rozważa możliwość dodania kryptowalut jako opcji płatności na swojej platformie. Ponadto spółka bada sposoby wejścia do branży niewymiennych tokenów (NFT).

CrypS: eBay jest zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi oraz technologią NFT

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.