Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 7.01] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 7.01]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain. Dziś piszemy o kryptowalutowych darowiznach dla kandydata na prezydenta Korei Południowej, NFT w telewizorach Samsunga oraz bitcoinie w kolejnym banku (tym razem we Włoszech). 

Kryptowaluty na kampanię wyborczą

Koreańska Partia Demokratyczna, która obecnie sprawuje władzę w kraju, zamierza pozyskać fundusze wyborcze za pomocą kryptowalut. Każdy darczyńca, który przekaże cyfrowe waluty, otrzyma pokwitowanie w postaci tokena NFT. Pieniądze sfinansują kampanię kandydata na prezydenta Lee Jae-myunga.

Cryps: Korea: Kandydat na prezydenta zbiera fundusze za pomocą NFT

Samsung i niewymienne tokeny

Jeden z największych producentów elektroniki na świecie ujawnił, że jego nowe inteligentne telewizory otrzymają funkcję pozwalającą na kupno i wyświetlanie tokenów NFT. W rozwiązanie w 2022 roku zostaną wyposażone modele Samsunga MICRO LED, Neo QLED i The Frame smart TV.

Cryps: Samsung zintegruje platformę NFT w najnowszych telewizorach

NFT w rolnictwie i browarach

Browarnicy i farmerzy z Belgian Barrels Alliance (BBA) wybiją tokeny NFT, które wspomogą belgijską tradycję ważenia piwa. Środki ze sprzedaży niewymiennych tokenów zostaną przeznaczone na promowanie BBA i belgijskiego browarnictwa oraz cele charytatywne.

Cointelegraph: NFT pomagają browarom i rolnikom zachować belgijskie dziedzictwo piwa UNESCO

Bitcoin w bankach

Banca Generali z Włoch planuje udostępnić klientom opcję handlu bitcoinami poprzez integrację z platformą Coinio. To kolejny bank wkraczający na rynek kryptowalut. W ostatnim czasie podobne plany ogłosiły dwie duże niemieckie instytucje finansowe Commerzbank i Volks-und Raiffeisenbank.

CryptoPotato: $87 Billion Italian Bank To Allow Bitcoin Purchases Early This Year

Krypto-płatności na Airbnb?

Brian Chesky, współzałożyciel i dyrektor generalny Airbnb, przeprowadził ankietę, której wyniki wskazały, że użytkownicy platformy oczekują, że udostępni ona opcję płatności w kryptowalutach. Być może ich życzenie się spełni, jednak w tej chwili nie pojawiły się jeszcze żadne twarde deklaracje.

Cryps: Użytkownicy Airbnb chcą krypto płatności

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama