Użytkownicy Airbnb chcą krypto płatności | Wiadomości | CrypS.

Użytkownicy Airbnb chcą krypto płatności

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
airbnb zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi i blockchainem

2 stycznia Brian Chesky, współzałożyciel i dyrektor generalny Airbnb, poprosił swoich obserwatorów na Twitterze o podzielenie się pomysłami na nowe usługi, które platforma mogłaby wprowadzić w 2022 roku.

Po zapoznaniu się z około 4000 komentarzami, okazało się, że użytkownicy byli najbardziej zainteresowani integracją płatności kryptowalutowych.

Na drugim miejscu znalazły się przejrzyste wyświetlanie cen i program lojalnościowy dla gości.

Według Chesky’ego, Airbnb “już pracuje nad niektórymi” z tych nowych produktów i “będzie się teraz przyglądać innym”.

Poruszając dalej temat możliwości wprowadzenia wsparcia dla krypto płatności, szef Airbnb stwierdził, że użytkownicy domagają się więcej niż jednego lub dwóch tokenów.

Chesky dodał, że od 2013 roku Airbnb odnotował aż 336 miliardów dolarów w wolumenie płatności.

Ostrożne podejście Airbnb do innowacji

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Chesky mówi o kryptowalutach. W wywiadzie z września 2021 roku dla Fox Business powiedział, że klienci prosili Airbnb o dodanie płatności kryptowalutowych od kilku lat.

W tym czasie Chesky przypomniał również, że przed założeniem Coinbase, największej giełdy kryptowalut w USA, jej dyrektor generalny Brian Armstrong pracował dla Airbnb.

Sama firma wspomniała również o kryptowalutach i leżącej u ich podstaw technologii blockchain w swoim prospekcie IPO, jeszcze przed wejściem na giełdę. W dokumencie czytamy:

Nasz przyszły sukces będzie również zależał od naszej zdolności do adaptacji do pojawiających się technologii, takich jak tokenizacja, kryptowaluty, nowe technologie uwierzytelniania, takie jak biometria, technologie distributed ledger i blockchain, sztuczna inteligencja, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość oraz technologie chmury.

Airbnb przyznało jednak, że “te wysiłki mogą być bardziej kosztowne niż oczekiwano i mogą nie zakończyć się sukcesem”.

airbnb zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi i blockchainemreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.