Użytkownicy Airbnb chcą krypto płatności | Wiadomości | CrypS.

Użytkownicy Airbnb chcą krypto płatności

Zerelik Maciej
airbnb zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi i blockchainem

2 stycznia Brian Chesky, współzałożyciel i dyrektor generalny Airbnb, poprosił swoich obserwatorów na Twitterze o podzielenie się pomysłami na nowe usługi, które platforma mogłaby wprowadzić w 2022 roku.

Po zapoznaniu się z około 4000 komentarzami, okazało się, że użytkownicy byli najbardziej zainteresowani integracją płatności kryptowalutowych.

Na drugim miejscu znalazły się przejrzyste wyświetlanie cen i program lojalnościowy dla gości.

Według Chesky’ego, Airbnb „już pracuje nad niektórymi” z tych nowych produktów i „będzie się teraz przyglądać innym”.

Poruszając dalej temat możliwości wprowadzenia wsparcia dla krypto płatności, szef Airbnb stwierdził, że użytkownicy domagają się więcej niż jednego lub dwóch tokenów.

Chesky dodał, że od 2013 roku Airbnb odnotował aż 336 miliardów dolarów w wolumenie płatności.

Ostrożne podejście Airbnb do innowacji

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Chesky mówi o kryptowalutach. W wywiadzie z września 2021 roku dla Fox Business powiedział, że klienci prosili Airbnb o dodanie płatności kryptowalutowych od kilku lat.

W tym czasie Chesky przypomniał również, że przed założeniem Coinbase, największej giełdy kryptowalut w USA, jej dyrektor generalny Brian Armstrong pracował dla Airbnb.

Sama firma wspomniała również o kryptowalutach i leżącej u ich podstaw technologii blockchain w swoim prospekcie IPO, jeszcze przed wejściem na giełdę. W dokumencie czytamy:

Nasz przyszły sukces będzie również zależał od naszej zdolności do adaptacji do pojawiających się technologii, takich jak tokenizacja, kryptowaluty, nowe technologie uwierzytelniania, takie jak biometria, technologie distributed ledger i blockchain, sztuczna inteligencja, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość oraz technologie chmury.

Airbnb przyznało jednak, że „te wysiłki mogą być bardziej kosztowne niż oczekiwano i mogą nie zakończyć się sukcesem”.

airbnb zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi i blockchainem
reklama
reklama