Samsung zintegruje platformę NFT w najnowszych telewizorach | Wiadomości | CrypS.

Samsung zintegruje platformę NFT w najnowszych telewizorach

Zerelik Maciej
samsung nft

Jeden z największych producentów elektroniki na świecie, Samsung, ujawnił w poniedziałek, że jego nowe inteligentne telewizory pozwolą użytkownikom na przeglądanie i zakup NFT.

W pełnoprawną platformę NFT do „odkrywania, kupowania i handlu cyfrowymi dziełami sztuki” wyposażone będą modele MICRO LED, Neo QLED i The Frame smart TV. Firma w rozmowie z The Verge poinformowała:

W 2022 roku Samsung wprowadza pierwszy na świecie eksplorator i agregator rynku NFT na ekranie telewizora, przełomową platformę, która pozwala przeglądać, kupować i wyświetlać ulubioną sztukę – wszystko w jednym miejscu.

Według Samsunga, platforma pozwoli potencjalnym nabywcom na podgląd dzieł sztuki NFT przed ich zakupem. Umożliwi też sprawdzenie metadanych w celu weryfikacji pochodzenia. Twórcy będą mogli również skalibrować i wstępnie zdefiniować ustawienia wyświetlania dla swoich NFT. Dzięki temu każdy będzie mógł zobaczyć je w takiej samej, wiernej oryginałowi formie.

W ciągu ostatniego roku NFT zyskały ogromną popularność, a obroty na największym rynku NFT, OpenSea, przekroczyły 15 miliardów dolarów. Wraz z ich wejściem do głównego nurtu, kilka dużych firm zaczęło włączać NFT do swoich modeli biznesowych. W październiku Facebook zmienił nazwę na Meta. W ten sposób potwierdził swoją chęć wejścia do świata metaverse. Metaverse to nowa iteracja Internetu, którą wielu entuzjastów kryptowalut traktuje równolegle z NFT. 

Podobne plany ogłosił też Adidas, który już wydał swoje pierwsze niewymienne tokeny i kupił ziemię w The Sandbox.

samsung nft
reklama
reklama