Korea: Kandydat na prezydenta zbiera fundusze za pomocą NFT | Wiadomości | CrypS.

Korea: Kandydat na prezydenta zbiera fundusze za pomocą NFT

Anna Sutowicz
Korea Południowa: Yoon Suk-yeol wygrywa wybory. Zobowiązał się do deregulacji sektora krypto

Koreańska Partia Demokratyczna zamierza pozyskać fundusze wyborcze za pomocą kryptowaluty. Będzie przyjmować datki na kampanię wyborczą w formie cyfrowych aktywów i wydawać pokwitowania w postaci niewymiennych tokenów (NFT).

Południowokoreański polityk, Lee Jae-myung ogłosił zamiar kandydowania na prezydenta. Został nominowany przez Demokratyczną Partię Korei. Partia ogłosiła, że planuje pozyskać fundusze wyborcze wykorzystując do tego kryptowaluty. Każdy darczyńca kampanii Lee Jae-myunga, który przekaże środki w walucie cyfrowej – otrzyma niewymienne tokeny NFT.

Uzyskane pieniądze mają być przeznaczone na sfinansowanie kampanii Lee Jae-myunga. Niewymienne tokeny NFT będą zawierały zdjęcie Lee Jae-myunga i jego obietnice wyborcze. Partia bierze pod uwagę Bitcoiny, Ethereum oraz co najwyżej trzy inne kryptowaluty. W połowie stycznia zostanie ogłoszona ostateczna lista akceptowanych monet.

Nowe medium komunikacji

Jak powiedział Lee Jae-myung:

Miałem głębokie poczucie żalu, że politycy tutaj mieli przestarzałe postrzeganie aktywów cyfrowych w kluczowym momencie, gdy technologie blockchain wykorzystywane w kryptowalutach, NFT i metaverse rozwijają się szybko z dnia na dzień. Nadszedł czas, abyśmy podjęli innowacyjne eksperymenty, aby poszerzyć nasze zrozumienie tych przyszłych technologii i zmienić postrzeganie walut cyfrowych i NFT.

Zamiarem partii jest, by tokeny stały się nowym medium komunikacji z młodszymi wyborcami. W ten sposób partia chce także podkreślić swój wkład w technologię. Młode pokolenie w wieku 20 i 30 lat wykazuje zainteresowanie nowymi technologiami, w tym wirtualnymi aktywami, NFT i metaverse. Zatem taki rodzaj pozyskiwania funduszy może im się spodobać.

NFT zostaną wysłane do darczyńców pocztą elektroniczną. Natomiast kryptowaluta będzie wymieniona na gotówkę za pomocą scentralizowanej giełdy. Jeżeli inicjatywa Lee Jae-myunga odniesie sukces, wówczas będzie on pierwszym na świecie kandydatem na prezydenta, który wyemituje NFT by sfinansować kampanię.

Korea Południowa: Yoon Suk-yeol wygrywa wybory. Zobowiązał się do deregulacji sektora kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.