Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 5.03] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 5.03]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny przegląd pozytywnych informacji i ciekawostek o kryptowalutach, ich rosnącej adopcji oraz nowych wykorzystaniach technologii blockchain:

NBA Top Shot

Oparty na NFT projekt, umożliwia zakup paczki, zawierającej zapętlony filmik z fragmentem z meczów NBA. Każdy z nich jest powiązany z unikalnym tokenem i kosztuje od 9 do 250 USD. Kupujący nie wie na jaki fragment trafi. Jeżeli wylosuje, któreś z legendarnych rozegrań może zarobić majątek na rynku wtórnym. Platforma NBA Top Shot osiągnęła dochody rzędu 230 mln USD.

CrypS: NBA Top Shot sprzedało NFT za łącznie 230 milionów dolarów

Nie tylko lambo

Sklep samochodowy HGreg, który posiada 30 punktów w Ameryce Północnej, zacznie przyjmować płatności w kryptowalutach za nowe i używane pojazdy. Prezes firmy powiedział, że część środków, które trafią do niej w tej formie, nie będzie wymieniana na tradycyjne waluty.

Cointelegraph: You can now buy a used Hyundai, not just a Lambo, with Bitcoin

Bilet do kina za BTC

Największa sieć tajlandzkich kin – Major Cineplex Group, uruchomiła pilotażowy program dla płatności w kryptowalutach. W realizacji projektu pomaga jej lokalna giełda kryptowalut Zipmex i startup RapidZ. Szacunkowo w Tajlandii jest obecnie milion posiadaczy bitcoina.

CrypS: Największa sieć kin w Tajlandii przeprowadziła pilotaż krypto płatności

Blockchain w Gazpromie

Aplikacja Smart Fuel służy do automatyzacji rozliczeń za tankowanie samolotów, dzięki wykorzystaniu technologii blockchain. Rozwiązanie opracowane przez Gazpromneft-Aero i Raiffeisenbank, działa w łańcuchu bloków Hyperledger Fabric i obsłużyło już ponad 100 lotów.

Bits.media: «Газпромнефть-Аэро» использует блокчейн для автоматизации авиазаправок

Pomoc dla Mikołaja

Akcja ma zachęcić polską społeczność kryptowalut do wsparcia dwuletniego Mikołaja chorego na SMA. Pomoc obejmuje m.in. wpłaty w kryptowalutach lub tradycyjnych środkach oraz licytacje przedmiotów. Strona zbiórki to siepomaga.pl/krypto, adresy portfeli i więcej linków we wpisie:

CrypS: Polska krypto-społeczność na pomoc Mikołajowi

pozytywna krypto-prasówkareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.