Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 27.11] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 27.11]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji o rosnącej adopcji kryptowalut, nowych zastosowaniach technologii blockchain i rozwiązaniach zmieniających świat na lepsze:

Zakupy za kryptowaluty

Popularna sieć wenezuelskich hipermarketów Rattan zacznie akceptować bitcoina i wiele innych altcoinów. Sklep głosił, że rozwiązanie do płatności dostarczy mu lokalna giełda kryptowalut Cryptobuyer. Platforma wdrożyła je już w supermarketach Excelsior Gama.

Cryptonews: Venezuelan Retailing Heavyweight Starts Accepting Bitcoin, Altcoins

Ekwadorskie krewetki

Ekwador jest pierwszym i jedynym krajem na świecie, w którym zastosowano technologię „blockchain”, aby monitorować połów i przetwarzanie krewetek na każdym etapie produkcji. Rozwiązanie to jest elementem inicjatywy zrównoważonego rozwoju o nazwie Sustainable Shrimp Association (SSP).

Xinhua Español: Ecuador inaugura evento camaronero internacional

Gazprombank akceptuje BTC

Gazprombank Switzerland, będący bankową filią rosyjskiego giganta energetycznego, wprowadził obsługę bitcoina. Kryptowalutowe rachunki, zarządzanie inwestycjami oraz przechowywanie aktywów, opracowano we współpracy z firmą fintech Avaloq.

CoinDesk: Gazprombank Switzerland Executes First Bitcoin Trades, Announces Payments Initiative

Nigeria reguluje kryptowaluty

Największa afrykańska gospodarka tworzy przejrzyste ramy prawne dla rynku kryptowalut. Według nigeryjskiego SEC: „celem regulacji nie jest krępowanie technologii ani dławienie innowacji, ale tworzenie standardów zachęcających do etycznych praktyk, które ostatecznie przyczynią się do powstania uczciwego i wydajnego rynku.”

CrypS: Adopcja kryptowalut w Afryce: Nigeria ureguluje rynek

Bitcoinowe pożyczki w Japonii

Japoński gigant bankowości SBI Holdings uruchomi usługę, dzięki której jego klienci będą mogli zarabiać na pożyczaniu kryptowalut. Do dostępnego na początku bitcoina w przyszłości mają dołączyć Ethereum, ripple i inne popularne altcoiny.

CrypS: Japoński gigant finansowy uruchamia pożyczki kryptowalutowe

pozytywna krypto-prasówkareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.