Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 25.02] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 25.02]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka

W dzisiejszej krypto-prasówce piszemy o planach uczynienia bitcoina prawnym środkiem płatniczym Tonga, kryptowalutowym centrum edukacyjnym U.S. Secret Service oraz Grupie Tauron, która zaczęła korzystać z technologii blockchain.

Bitcoin na wyspach Tonga

Tongijski szlachcic Lord Fusitu’a przedstawił plany zakładające uczynienie bitcoina prawnym środkiem płatniczym na archipelagu. Wyspiarskie państwo zamierza skopiować ruch Salwadoru, czego efekty mamy zobaczyć w połowie lutego 2023. Do końca przyszłego roku ruszy krajowe wydobycie bitcoina.

Cryps: Tonga ogłasza swoje plany dotyczące bitcoina

Grupa Tauron przechodzi na blockchain

Największa polska firma energetyczna wykorzystuje technologię blockchain. Rozwiązanie pozwoli odejść od wysyłania papierowych umów oraz wprowadzi tańszą i skuteczniejszą cyfrową komunikację z klientami.

Cryps: TAURON przechodzi na blockchain

U.S. Secret Service edukuje o kryptowalutach

U.S. Secret Service uruchomiło centrum świadomości kryptowalutowej, czyli internetową platformę edukacyjną dla obywateli. W spocie reklamującym inicjatywę tajne służby podkreśliły, że „inwestycje i transakcje z wykorzystaniem kryptowalut i aktywów cyfrowych nie są z natury przestępcze”. To spora zmiana w ich podejściu do rynku.

Cryps: Amerykański Secret Service: Kryptowaluty „nie są z natury przestępcze”

NFT zmienia branżę nieruchomości

W lutym 2022 roku dokonano pierwszej w USA sprzedaży nieruchomości przypisanej do niewymiennego tokenu. Dom na Florydzie został kupiony za Ethereum o wartości 653 163 USD, a jego prawa własności zostały zapisane na blockchainie jako NFT.

JD Supra: Blockchain Technology Is Changing The Real Estate Industry

Rodzinne fundusze chcą inwestować w krypto

Grupa inwestorów o bardzo zasobnych portfelach, czyli fundusze zarządzające rodzinnymi fortunami, przyglądają się kryptowalutom. Ze sprawozdania banku inwestycyjnego BNY Mellon wynika, że aż 77% z nich wyraża zainteresowanie nową klasą aktywów, a 66% zamierza zwiększyć swoje kryptowalutowe pozycje w ciągu najbliższych 2 lat.

The Block: More than three-quarters of surveyed family offices see benefit in crypto, BNY Mellon Wealth Management survey finds

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama