TAURON przechodzi na blockchain | Wiadomości | CrypS.

TAURON przechodzi na blockchain

Mariusz Przepiórka
TAURON przechodzi na blockchain

Grupa Tauron poinformowała, że jako pierwsza firma branży energetycznej w Polsce przechodzi na technologię blockchain. Docelowo pozwoli to na wyeliminowanie konieczności przesyłania umów w formie papierowej. Technologia wdrażana przez Tauron umożliwia zapisywanie i przechowywanie kompletnych dokumentów w sieci blockchain, wraz z możliwością zdalnego podpisu oraz potwierdzenia doręczenia.

Wiceprezes Grupy Tauron ds. strategii i rozwoju Patryk Demski powiedział, że klienci firmy otrzymają stały dostęp do swoich umów, wraz z gwarancją autentyczności i ochrony przed niepożądanymi zmianami. Dodatkowo, istnieje też możliwość umieszczania w repozytorium blockchain dokumentów publicznych, takich jak regulaminy, taryfy czy cenniki. Tauron po raz pierwszy testował to rozwiązanie już w kwietniu 2020 roku. Wdrożenie nastąpiło po półrocznych testach, których największa intensywność przypadła na okres pandemii koronawirusa.

Firma zaoszczędzi na tradycyjnej wysyłce

Firma przeprowadziła pilotażowy projekt, który umożliwił sprawdzenie działania technologii i mechanizmów oprogramowania, a także pozwolił ocenić czy rozwiązanie jest wystarczająco przyjazne dla klientów. Rozwiązanie zostało przygotowane przez ekspertów firm Tauron i Billon Digital Services.

– Głównym celem wdrożenia technologii blockchain jest odejście od wysyłania papierowych umów oraz wprowadzenie tańszej i skuteczniejszej cyfrowej komunikacji z klientami. Stworzony protokół blockchain jest zgodny z unijnymi przepisami dotyczącymi trwałego nośnika informacji, co umożliwia rezygnację z przesyłania umów pocztą, to pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze związane z wysyłką dokumentów w tradycyjnej formie – mówi Daniel Gryt, dyrektor ds. komunikacji i marketingu w Grupie Tauron.

TAURON przechodzi na blockchainreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.