Tonga ogłasza swoje plany dotyczące bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Tonga ogłasza swoje plany dotyczące bitcoina

Mariusz Przepiórka
Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnej

Lord Fusitu’a, były członek tongijskiego parlamentu, opublikował plany uznania bitcoina za legalną walutę w tym kraju. Fusitu’a, tongijski szlachcic, ujawnił wcześniej czteroetapowy harmonogram, będący kopią działań podejmowanych przez Salwador.

Krok pierwszy to przekazy pieniężne, drugi – prawny środek płatniczy, trzeci – wydobycie bitcoinów, a krok czwarty – przeniesienie skarbu państwa do bitcoina, czyli efektywne dostosowanie kraju do standardu BTC. Podczas rozmowy na Twitterze, Fusitu’a rzucił światło na kroki drugi i trzeci, podając harmonogram, kiedy te zmiany mogą wejść w życie.

Wulkany mogą zapewnić energię do wydobycia

W rozmowie z portalem Cointelegraph Lord Fusitu’a powiedział, że odpowiednia ustawa mogłaby wejść w życie w połowie lutego 2023 roku. Potencjał Tonga w odniesieniu do działalności wydobywczej bitcoina jest oszałamiający. W archipelagu Tonga znajduje się 21 wulkanów, które produkują ponad 2000 MW energii rocznie. Krajowa sieć energetyczna zużywa 40 MW rocznie, co oznacza, że Tonga ma potencjalnie 1960 MW rocznie do wykorzystania.

Do skutecznego wydobywania bitcoinów konieczna będzie jednak zgoda rządu oraz solidna infrastruktura internetowa. Dzięki porozumieniu zawartemu osiem lat temu z Bankiem Światowym infrastruktura szerokopasmowa nie będzie stanowiła przeszkody w rozwoju Internetu i działalności górniczej.

Państwowe wydobycie BTC już pod koniec 2023 roku

Umowę z Bankiem Światowym negocjowała matka Lorda Fusitu’a, która skutecznie „zabezpieczyła” infrastrukturę szerokopasmową. Podczas negocjacji przydało się również prawnicze wykształcenie Lorda Fusitu’a, który mógł nadzorować transakcję dzięki dogłębnej znajomości krajowej infrastruktury światłowodowej.

Krótko mówiąc, możliwości internetowe Tonga pozwalają na rozwój przez następne 100 lat. Prawie każdy dom na Tonga ma dostęp do światłowodu, więc możliwe jest prowadzenie wydobycia kryptowalut w warunkach domowych. Aby osiągnąć poziom wydobycia bitcoina na skalę krajową, w inicjatywę musiałby zaangażować się rząd. Według Lorda Fusitu’a, byłoby to możliwe już w III kwartale 2023 roku i rząd prawdopodobnie spojrzy na te plany przychylnym okiem.

Rekordowe miesiące bitcoinowych górników w Ameryce Północnejreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.