Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 20.08] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 20.08]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Adopcja w górę

Wskaźnik adopcji kryptowalut na świecie wzrósł o 880% w ciągu ostatniego roku – donosi Chainalysis. Na szczycie rankingu państw, w których pojawiło się najwięcej nowych posiadaczy cyfrowych aktywów, plasują się kolejno: Wietnam, Indie, Pakistan, Ukraina, Kenia i Nigeria.

Cryps: Adopcja kryptowalut wzrosła w 2021 o 880%

Cyfrowe ID w Etiopii

Zespół Input Output HK ( IOHK ), stojący za kryptowalutą Cardano, opracowuje plany stworzenia kompleksowego systemu identyfikacji tożsamości na blockchainie dla 110 mln obywateli Etiopii. Opracowane przez spółkę rozwiązanie Atala PRISM zmodernizowało już krajowy system oświaty.

Yahoo Finance: Cardano plans to build national ID blockchain system in Ethiopia

Walmart i kryptowaluty

Największa sieć amerykańskich sklepów detalicznych poszukuje eksperta z doświadczeniem w branży kryptowalut i technologii blockchain. Walmart chce, aby nowy pracownik stworzył i zrealizował dla niego strategię związaną z cyfrowymi walutami. Czyżby zbliżało się kolejne otwarcie na bitcoina?

Cryps: Walmart szuka specjalisty z doświadczeniem w branży kryptowalut

Bitcoinem za raty

United Wholesale Mortgage (UWM) z Michigan ogłosił, że do końca roku zacznie akceptować spłaty rat kredytów hipotecznych w kryptowalutach. Jeżeli UMW zrealizuje swoje zapowiedzi, będzie to pierwszy tego typu przypadek w Stanach Zjednoczonych.

Bitcoinist: This U.S Lender Is Working On Accepting Crypto For Mortgage Payments

Ether w Singapurze

Według badania Gemini, Ethereum znajduje się w portfelach 78% kryptowalutowych inwestorów z Singapuru. Cyfrowe aktywa posiada ogółem 67% mieszkańców kraju, którzy inwestują swoje pieniądze. Na dalszych miejscach podium znalazł się bitcoin (69%) i cardano (40%).

Cryps: Ethereum najpopularniejszą kryptowalutą w Singapurze

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama