Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 20.08] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 20.08]

Redaktor: Albert Czajkowski
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Adopcja w górę

Wskaźnik adopcji kryptowalut na świecie wzrósł o 880% w ciągu ostatniego roku – donosi Chainalysis. Na szczycie rankingu państw, w których pojawiło się najwięcej nowych posiadaczy cyfrowych aktywów, plasują się kolejno: Wietnam, Indie, Pakistan, Ukraina, Kenia i Nigeria.

Cryps: Adopcja kryptowalut wzrosła w 2021 o 880%

Cyfrowe ID w Etiopii

Zespół Input Output HK ( IOHK ), stojący za kryptowalutą Cardano, opracowuje plany stworzenia kompleksowego systemu identyfikacji tożsamości na blockchainie dla 110 mln obywateli Etiopii. Opracowane przez spółkę rozwiązanie Atala PRISM zmodernizowało już krajowy system oświaty.

Yahoo Finance: Cardano plans to build national ID blockchain system in Ethiopia

Walmart i kryptowaluty

Największa sieć amerykańskich sklepów detalicznych poszukuje eksperta z doświadczeniem w branży kryptowalut i technologii blockchain. Walmart chce, aby nowy pracownik stworzył i zrealizował dla niego strategię związaną z cyfrowymi walutami. Czyżby zbliżało się kolejne otwarcie na bitcoina?

Cryps: Walmart szuka specjalisty z doświadczeniem w branży kryptowalut

Bitcoinem za raty

United Wholesale Mortgage (UWM) z Michigan ogłosił, że do końca roku zacznie akceptować spłaty rat kredytów hipotecznych w kryptowalutach. Jeżeli UMW zrealizuje swoje zapowiedzi, będzie to pierwszy tego typu przypadek w Stanach Zjednoczonych.

Bitcoinist: This U.S Lender Is Working On Accepting Crypto For Mortgage Payments

Ether w Singapurze

Według badania Gemini, Ethereum znajduje się w portfelach 78% kryptowalutowych inwestorów z Singapuru. Cyfrowe aktywa posiada ogółem 67% mieszkańców kraju, którzy inwestują swoje pieniądze. Na dalszych miejscach podium znalazł się bitcoin (69%) i cardano (40%).

Cryps: Ethereum najpopularniejszą kryptowalutą w Singapurze

pozytywna krypto-prasówkareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.