Adopcja kryptowalut wzrosła w 2021 o 880% | Wiadomości | CrypS.

Adopcja kryptowalut wzrosła w 2021 o 880%

Mariusz Przepiórka
Adopcja kryptowalut wzrosła w 2021 o 880%

Gospodarki wschodzące przewodzą na drodze uznania kryptowalut za pełnoprawny element rynku finansowego, a w ich ślady idą także mniejsze kraje. Według raportu Chainalysis, globalna adopcja kryptowalut wzrosła o 880% w ciągu ostatniego roku, głównie dzięki działalności handlowej P2P i traktowania bitcoina jako magazynu wartości wolnego od kontroli rządowej.

Wzrost adopcji kryptowalut na świecie

Globalny krajobraz wygląda zupełnie inaczej niż w zeszłym roku. Według tegorocznego Global Crypto Adoption Index, topowe miejsca wśród krajów o najwyższym wskaźniku adopcji kryptowalut zajmują Wietnam, Indie i Pakistan. W ubiegłym roku Indie i Pakistan w ogóle nie pojawiły się w zestawieniu, a Wietnam zajął dziesiąte miejsce.

adopcja krypto rośnie

Rosja, Ukraina i Wenezuela – liderzy w 2020 roku – spadły w rankingu, przy czym Ukraina spadła na pozycję nr 4, Wenezuela przesunęła się na miejsce nr 7, a Rosja wypadła z pierwszej dziesiątki, lądując na 18. miejscu. Chiny całkowicie wypadły z rankingu, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę ostatnie ciosy wymierzone w branżę oraz postępy, jakie kraj ten czyni w rozwoju CBDC.

adopcja kryptowalut w krajach na świecie

Spadki na rynkach USA i Chin

Wolumen transakcji P2P w Stanach Zjednoczonych i Chinach zmieniał się mniej więcej tak samo jak wolumen transakcji na całym świecie, aż do momentu, gdy w czerwcu 2020 tendencja zaczęła się zmieniać. Od tego czasu wolumen transakcji P2P w USA i Chinach zaczął spadać, a w pozostałych krajach nadal rośnie. Obrót P2P jest głównym czynnikiem powodującym zmiany w rankingu Chainalysis. Jednak główną przyczyną tego nagłego zainteresowania handlem BTC może być globalny kryzys finansowy i sposób, w jaki wpływa on na najbardziej dotknięte gospodarki.

Raport wyjaśnia, że wiele krajów z czołówki rankingu borykało się z ostrą dewaluacją i przyspieszonymi procesami inflacyjnymi. Aby temu przeciwdziałać, mieszkańcy zwykle poszukują aktywów, które funkcjonują jako magazyn wartości, a bitcoin jest idealnym kandydatem dla sporej liczby osób. Wiele rynków wschodzących zmaga się ze znaczną dewaluacją waluty, co skłania mieszkańców do kupowania kryptowalut na platformach P2P. Inne popularne zastosowania kryptowalut na tych obszarach to transakcje międzynarodowe, zarówno jako indywidualne przekazy pieniężne, jak i do zastosowania komercyjne.

Adopcja kryptowalut wzrosła w 2021 o 880%reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.