Walmart zainteresowany branżą kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Walmart szuka specjalisty z doświadczeniem w branży kryptowalut

Redaktor: Albert Czajkowski
Walmart szuka specjalisty z doświadczeniem w branży kryptowalut

Amerykańska sieć supermarketów Walmart szuka kogoś, kto rozwinie strategię cyfrowej waluty i mapę drogową produktu.

Walmart zainteresowany branżą krypto

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym na oficjalnej stronie Walmartu, największy sprzedawca detaliczny w Ameryce poszukuje specjalisty w zakresie kryptowalut. Nowe stanowisko zakłada tworzenie i zarządzanie strategią rozwoju w obszarze aktywów cyfrowych.

„Będziesz odpowiedzialny za opracowanie strategii waluty cyfrowej i planu działań produktu. […] Jako ekspert w zakresie technologii związanych z walutami cyfrowymi / kryptowalutami i blockchainem, będziesz kierować wizją produktu i jego możliwościami. […] Zidentyfikujesz partnerstwa i inwestycje związane z kryptowalutami. – mówi ogłoszenie o pracę.

Z reklamy nie wynika jasno, jakie produkty specjalista miałby wprowadzić na rynek oraz co planuje zrobić Walmart, warto jednak podkreślić, że firma w przeszłości dotykała technologii kryptograficznych. Dwa lata temu Walmart złożył wniosek o patent na swojego stablecoina, podobnego do rodzącego się projektu Facebooka. Sieć supermarketów eksperymentowała również z technologią księgi rozproszonej do zastosowań niefinansowych, takich jak śledzenie leków i żywności w łańcuchu dostaw. Jeszcze wcześniej detalista opatentował technologię sieci energetycznej opartej na blockchainie, która byłaby w stanie ograniczyć dostawy energii elektrycznej i płacić za nią kryptowalutą.

Walmart szuka specjalisty z doświadczeniem w branży kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.