Walmart zainteresowany branżą kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Walmart szuka specjalisty z doświadczeniem w branży kryptowalut

Konrad Juszczyk
Walmart szuka specjalisty z doświadczeniem w branży kryptowalut

Amerykańska sieć supermarketów Walmart szuka kogoś, kto rozwinie strategię cyfrowej waluty i mapę drogową produktu.

Walmart zainteresowany branżą krypto

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym na oficjalnej stronie Walmartu, największy sprzedawca detaliczny w Ameryce poszukuje specjalisty w zakresie kryptowalut. Nowe stanowisko zakłada tworzenie i zarządzanie strategią rozwoju w obszarze aktywów cyfrowych.

„Będziesz odpowiedzialny za opracowanie strategii waluty cyfrowej i planu działań produktu. […] Jako ekspert w zakresie technologii związanych z walutami cyfrowymi / kryptowalutami i blockchainem, będziesz kierować wizją produktu i jego możliwościami. […] Zidentyfikujesz partnerstwa i inwestycje związane z kryptowalutami. – mówi ogłoszenie o pracę.

Z reklamy nie wynika jasno, jakie produkty specjalista miałby wprowadzić na rynek oraz co planuje zrobić Walmart, warto jednak podkreślić, że firma w przeszłości dotykała technologii kryptograficznych. Dwa lata temu Walmart złożył wniosek o patent na swojego stablecoina, podobnego do rodzącego się projektu Facebooka. Sieć supermarketów eksperymentowała również z technologią księgi rozproszonej do zastosowań niefinansowych, takich jak śledzenie leków i żywności w łańcuchu dostaw. Jeszcze wcześniej detalista opatentował technologię sieci energetycznej opartej na blockchainie, która byłaby w stanie ograniczyć dostawy energii elektrycznej i płacić za nią kryptowalutą.

Walmart szuka specjalisty z doświadczeniem w branży kryptowalut
reklama
reklama