Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 2.07] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 2.07]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

4000 niemieckim funduszy

Od czwartku 4000 niemieckich funduszy specjalnych (Spezial-AIF) ma prawo zainwestować do 20% posiadanych środków w BTC i ETH. Pod ich kontrolą znajdują się aktywa o wartości 1,87 mld EUR. Jeżeli każdy z nich zdecydowałby się na zakup maksymalnej dopuszczalnej kwoty kryptowalut, na ich rynek trafiłoby 374 mld euro.

Cryps: 4000 niemieckich funduszy otrzyma prawo do inwestowania w BTC i ETH

650 amerykańskich banków

Gigant bankowy NCR i NYDIG, które specjalizuje się w zarządzaniu cyfrowymi aktywami, zawiązały sojusz w celu udostępnienia kryptowalut w 650 amerykańskich instytucjach finansowych. Banki społecznościowe i unie kredytowe będą mogły oferować swoim klientom handel bitcoinami z poziomu aplikacji mobilnej. Rozwiązanie ma szansę dotrzeć do 24 milionów klientów placówek.

CrypS: 650 banków z USA może wkrótce oferować kryptowaluty

Komiksy na zlecenie

Czytelnicy nowej serii komiksów tworzonej przez InterPop, będą mogli głosować na blockchainie nad różnymi kwestiami związanymi z fabułą i postaciami, np. na śmierć konkretnych bohaterów. Komiksy będą dostępne za darmo, ale prawo do oddania głosu będą mieli wyłącznie posiadacze płatnych wydań, opartych na tokenach NFT.

CoinDesk: NFT-Powered Digital Comic Book to Let Fans Decide Heroes’ Fates

Miliarder chwali bitcoina

Trzeci najbogatszy człowiek w Meksyku – Ricardo Salinas Pliego powiedział podczas niedawnego wywiadu, że bitcoin jest przyszłością światowej gospodarki. Dodatkowo stwierdził, że tradycyjne waluty są oszustwem. Miliarder snuł plany udostępnienia kryptowalut w zarządzanym przez siebie banku, ale tutaj na przeszkodzie może stanąć mu meksykańskie prawo.

Cryps: Meksykański miliarder: bitcoin jest przyszłością, waluty fiducjarne to oszustwo

Socios i Türkiye Süper Lig

Związek tureckich klubów piłkarskich nawiązał współprace z platformą Socios. Partnerstwo ma pomóc w zaaktywizowaniu kibiców i stworzeniu cyfrowych rozwiązań, które zwiększą przychody generowane przez Süper Lig. Socios emituje już tokeny 6 tureckich klubów piłkarskich, być może dołączy do nich wkrótce reszta ligi.

Cointelegraph: Socios partners with Turkish soccer club union to explore digital revenue models

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.