Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 17.12] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 17.12]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Polska zajmuje 12 miejsce w rankingu państw przyjaznych kryptowalutom, Tesla zacznie akceptować DOGE, a niemieckie kasy oszczędnościowe rozważają wejście na rynek krypto. Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain.

Polska przyjazna kryptowalutom

Polska znalazła się na 12 miejscu w rankingu państw przyjaznych kryptowalutom, pomimo że praktycznie nie istnieją one w naszych przepisach prawnych. Najwidoczniej czasem wystarczy nie szkodzić. Ostatnie miejsce w Global Crypto Ranking firmy Coincube przypadło Chinom. Pierwsze zajmuje Singapur.

Cryps: Polska na 12. miejscu wśród krajów przyjaznych kryptowalutom

DAO na uczelniach

EduDAO to projekt zdecentralizowanej organizacji autonomicznej, w której skład wejdzie 8 uniwersytetów ze ścisłej światowej czołówki (w tym Berkeley, MIT, Harvard i Oxford). Projekt będzie otrzymywać rocznie 11 mln USD od BitDAO. Fundusze zostaną przeznaczone na badania naukowe nad rozwiązaniami blockchain i Web 3.0.

Cointelegraph: Universities including Berkeley, MIT, Harvard, Oxford to form EduDAO to promote Web 3.0 innovations, financed by BitDAO treasury

Krypto w kasach oszczędnościowych?

Niemieckie Stowarzyszenie Kas Oszczędnościowych, do którego należy 370 banków obsługujących około 50 mln klientów, pracuje nad cyfrowym portfelem oraz udostępnieniem usług sprzedaży i kupna kryptowalut. Jeżeli członkowie zrzeszenia, zagłosują nad kontynuacją projektu, będzie to ogromne wydarzenie dla adopcji cyfrowych aktywów.

Cryps: Niemieckie kasy oszczędnościowe mogą udostępnić kryptowaluty 50 milionom klientów

Opłaty stanowe na Florydzie

Burmistrz Miami to nie jedyny entuzjasta kryptowalut na Florydzie. Tym razem poparcie dla cyfrowych aktywów wyraził gubernator stanu, Rob DeSantis, który opowiedział się za przyjęciem ich jako jednej z metody płacenia podatków. Polityk uważa, że lokalne firmy powinny móc korzystać z bitcoina i altcoinów do uiszczania opłat stanowych.

Bitcoin.pl: Gubernator Florydy opowiada się za dokonywaniem opłat stanowych w kryptowalutach

Tesla akceptuje DOGE

Elon Musk ogłosił, że jego firma produkująca samochody elektryczne Tesla, zacznie przyjmować płatności w Dogecoinach. Na początku kupimy za nie jedynie ograniczony asortyment produktów. Po testach meme coin ma szansę stać się także metodą płatności za auta.

Cryps: Musk potwierdza, że Tesla będzie akceptować dogecoiny

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama