Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 14.01] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 14.01]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain. Dziś o funduszu zapewniającym pomoc prawną deweloperom bitcoina, cyfrowej rezydencji w Palau oraz platformie NFT od Associated Press.

Bitcoin Legal Defense Fund

Założyciel i dyrektor generalny Block, Jack Dorsey, ogłosił plan stworzenia funduszu zapewniającego pomoc prawną dla deweloperów bitcoina. Bitcoin Legal Defense Fund ma chronić ich przed prawnymi bolączkami, które mogą zniechęcać do ulepszania protokołu, np. pod kątem prywatności.

Cryps: Jack Dorsey zapowiada fundusz obrony prawnej dla deweloperów BTC

Tokeny dla kierowców

Program rozwojowy Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych planuje zbadać wykorzystania tokenów kryptograficznych. Blockchain i kryptowaluty mogłyby znaleźć zastosowanie w zarządzaniu miejscami parkingowymi lub grywalizacji ruchu drogowego, poprzez nagradzanie kierowców.

The Block: US DOT wants to fund research into crypto token incentives for drivers

Cyfrowe obywatelstwo Palau

Republika Palau i firma Cryptic Labs ogłosiły uruchomienie programu cyfrowej rezydencji Root Name System (RNS). Archipelag zamieszkiwany przez 18 tys. osób, będzie oferował blockchainowy identyfikator prawny wraz z możliwością tworzenia zdalnych biznesów w jego jurysdykcji.

Cryps: Republika Palau i Cryptic Labs uruchomiły program cyfrowej rezydencji

Kryptowalutowe płace w mediach

Kanadyjska grupa medialna Canadian BroadbandTV Corporation (BBTV) zaczęła realizować wypłaty honorariów w bitcoinie, ethereum lub stablecoinie USDC dla swoich pracowników i kontrahentów. Według BBTV jest ona pierwszą spółką tej wielkości, która płaci tantiemy w kryptowalutach

BBTV: BBTV Launches Pay To Crypto, A Premium Solution to Pay Creators at Scale in Cryptocurrency

NFT od Associated Press

Amerykańska agencja prasowa Associated Press (AP) uruchomi platformę do tokenizacji zdjęć fotoreporterów. Pierwsza kolekcja NFT zostanie wypuszczona 31 stycznia i będzie zawierać fotografie współpracowników AP, poświęcone tematyce kosmicznej, klimatycznej i wojennej.

Cryps: Associated Press uruchomi platformę NFT

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.