Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 10.09] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 10.09]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Przedstawiamy kolejne cotygodniowe zestawienie ciekawostek i pozytywnych informacji na temat kryptowalut i technologii blockchain:

Bitcoinem w McDonaldzie

7 września weszło w życie prawo ustanawiające bitcoina prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze. Od tego dnia kryptowaluta zaczęła być akceptowana w lokalach sieci taki jak McDonald, Pizza Hut i Starbucks.

Cryps: McDonald’s zaczął przyjmować płatności Bitcoin w Salwadorze

LaLiga partnerem Sorare

Najwyższa klasa piłkarskich rozgrywek w Hiszpanii nawiązała współpracę z francuskim startupem Sorare, który wyemituje tokeny NFT reprezentujące jej zawodników. Spółka obsługuje już większość ze 100 największych klubów na świecie.

Decrypt: LaLiga Partners with Sorare for NFT Fantasy Soccer Card Game

Ukraina reguluje kryptowaluty

Ukraińska Werchowna Rada przegłosowała ustawę o wirtualnych aktywach, która nadaje status prawny kryptowalutom oraz platformom służącym do ich wymiany. Sektor będzie mógł korzystać swobodnie z usług banków, a użytkownicy zyskają ochronę.

Cryps: Ukraina przyjęła ustawę o wirtualnych aktywach

Były urzędnik RBI za krypto

Były zastępca gubernatora Indyjskiego Banku Rezerw (RBI) stwierdził, że kryptowaluty muszą zostać zaakceptowane. Jego zdaniem cyfrowe aktywa powinny być traktowane jako towar lub aktywa i zostać odpowiednio opodatkowane. Jego wypowiedz raczej nie wywrze wpływu na politykę RBI, ale dobrze wiedzieć, że wśród indyjskich bankierów są osoby, które uznają kryptowaluty.

Cointelegraph: Former reserve bank official pushes for India to accept crypto

Morski transport na blockchainie

Global Shipping Business Network stworzył blockchainową platformę, która może obsłużyć nawet 30% wszystkich morskich ładunków. Technologia znalazła zastosowanie ułatwiając procesy takie jak wydawanie dokumentów, odprawy i zbieranie danych logistycznych.

Cryps: Nowa platforma blockchain może potencjalnie śledzić ponad 30% wszystkich ładunków morskich

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama