Nowa platforma blockchain może potencjalnie śledzić ponad 30% wszystkich ładunków morskich | Wiadomości | CrypS.

Nowa platforma blockchain może potencjalnie śledzić ponad 30% wszystkich ładunków morskich

Konrad Juszczyk
Nowa platforma blockchain może potencjalnie śledzić ponad 30% wszystkich ładunków morskich

Nowość od Global Shipping Business Network ma na celu obsługę wszystkich procesów związanych z ładunkami morskimi, takich jak m.in. wystawianie dokumentów i odprawa ładunków.

Śledzenie ładunków morskich za pomocą blockchainu

Global Shipping Business Network (GSBN) zostało założone pod koniec 2020 roku przez osiem światowych firm towarowych. Teraz ten gigant zbudował platformę, która wykorzystuje blockchain do pomocy w procesach jak wydawanie dokumentów, odprawy i danych logistycznych wysyłki. Nowa platforma może potencjalnie śledzić jedną trzecią kontenerów wysyłkowych na całym świecie.

GSBN ogłosił uruchomienie nowej platformy blockchain przedwczoraj, podkreślając, że nowość na rynku nie powstałaby bez pomocy firm współpracujących jak: Oracle, Microsoft Azure, AntChain i Alibaba Cloud. GSBN zauważył również, że partnerstwa były poszukiwane w celach geostrategicznych, takich jak globalny system operacyjny Oracle dla handlu, czy niezawodność usług Azure w południowo-wschodniej Azji. Ant Group i Alibaba Cloud zostaną z kolei wykorzystane do wdrożenia w Chinach.

Trzeba dodać, że w lipcu GSBN uruchomił swoją pierwszą aplikację opartą na blockchain w Chinach o nazwie „Cargo Release”, która została zaprojektowana w celu przyspieszenia czasu przetwarzania, poprzez usunięcie papieru i przechowywanie danych na blockchainie.

Nowa platforma blockchain może potencjalnie śledzić ponad 30% wszystkich ładunków morskich
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.