Informacja prasowa Binance ws. zmian w obszarze compliance | Wiadomości | CrypS.

Informacja prasowa Binance ws. zmian w obszarze compliance

Redaktor: Albert Czajkowski
binance poradnik

Binance spotkało się w ostatnim czasie z problemami ze strony wielu organów regulacyjnych. W związku z tym giełda wprowadziła szereg zmian zwiększających jej zgodność z otoczeniem prawnym. Głos na ten temat zabrało właśnie oficjalne przedstawicielstwo Binance w Polsce.

Publikujemy informację prasową, dla polskiej społeczności użytkowników giełdy, w której znalazła się wypowiedź Katarzyny Wabik – Community & Marketing Managerki w Binance Polska.

Kryptowaluty potrzebują regulacji

Binance: chcemy wyznaczać standardy dla całej branży

Krypto-giełda Binance otwiera się na współpracę z regulatorami, wprowadzając pakiet zmian zwiększających zgodność działalności z otoczeniem prawnym. Równolegle, globalny oddział Binance zatrudnia inspektora ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy, byłego śledczego kryminalnego Departamentu Skarbu USA. Przedstawiciele spółki zapewniają, że ostatnie decyzje wpisują się w prowadzoną od dłuższego czasu politykę giełdy i poza wzmocnieniem wiarygodności rynku przyniosą pozytywne skutki dla wszystkich jego uczestników.

Rynek kryptowalut, choć ciągle relatywnie młody, stał się częścią gospodarczego mainstreamu. W 2021 roku globalna wartość rynku wyrażana jest już w bilionach dolarów. Kurs BTC – największego kryptoaktywa – od początku br., przez większość czasu utrzymuje się ponad granicą 30 tys. USD, przyciągając dużą liczbę inwestorów – zarówno detalicznych, jak i instytucjonalnych Wg. raportu Binance Global Crypto Index, w III kwartale 2020 łączna liczba użytkowników kryptowalut na świecie wyniosła 101 milionów. To aż dwudziestokrotny wzrost na przestrzeni niespełna 4 lat. W świat kryptowalut wchodzą również duże, globalne marki, ostatnio również wykorzystując aktywa takie jak np. NFT czy GameFi.

Wraz z coraz szerszą i bardziej powszechną adaptacją kryptowalut wzrasta potrzeba uregulowania rynku. Binance – wiodąca globalna giełda, podjęła rękawicę i zapowiedziała przeprowadzenie szeregu zmian mających zapewnić zgodność działalności spółki z globalnymi wymogami regulacyjnymi.

Kryptowaluty z finansowo-technologicznej ciekawostki wyrosły na liczący się globalnie aktyw. Wraz z rozwojem oraz wzrostem wartości, rynek potrzebuje uregulowania dostosowanego do skali jego działalności – komentuje Katarzyna Wabik, Community & Marketing Manager w Binance Poland.

Regulacje nie są zjawiskiem negatywnym – to oznaka dojrzewania branży oraz konieczny krok do zaistnienia kryptowalut w globalnym ekosystemie gospodarczym jako jego pełnoprawny element. Binance chce wyznaczać standardy tej transformacji, dlatego podjęliśmy się przeprowadzenia szeregu działań przystosowujących nasze standardy do globalnych oraz lokalnych zasad regulacyjnych – dodaje.

Zapowiadane zmiany na rzecz compliance obejmują m.in. wycofanie się z margin tradingu dla transakcji dokonywanych w euro oraz funcie brytyjskim. Binance ogłosiło również zakończenie oferowania derywatów i kontraktów typu futures na kilku dużych rynkach. Kluczową decyzją jest zmniejszenie limitu wypłat do 0,6 BTC (wcześniej 2 BTC) dla kont, które nie poddały się wzmocnionej weryfikacji KYC. Równolegle trwa uszczelnianie mechanizmów AML i KYC we współpracy z partnerami zewnętrznymi.

Dnia 20.08.2021, na swoim blogu, Binance poinformował z kolei o aktualizacji usług. Dla nowych użytkowników giełdy chcących uzyskać dostęp do dostępnych produktów i usług oznacza to konieczność przejścia przez weryfikację średnio-zaawansowaną. Dotychczasowi klienci, którzy takowej weryfikacji jeszcze nie ukończyli, będą mieli tymczasowo zmienione uprawnienia konta z usługami ograniczonymi do wypłat, anulowania zleceń, zamykania pozycji i realizacji

Jako wiodąca, światowa krypto-giełda mamy świadomość, że nasze decyzje mają przełożenie na kształt globalnego rynku. Poprzez uszczelnianie procedur weryfikacyjnych i antyfraudowych chcemy przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników krypto-przestrzeni – tłumaczy Wabik.

Otwarcie się na współpracę z podmiotami regulacyjnymi sprawi, że rynek kryptowalutowy wkroczy w nowy etap i zbliży się do tradycyjnych sektorów gospodarczych darzonych przez społeczeństwo pełnym zaufaniem. Dla nas jako Binance zmiany oznaczają krok naprzód w kierunku naszego nadrzędnego celu operacyjnego, czyli uzyskania oraz utrzymania licencji wszędzie, gdzie prowadzimy działalność – dodaje.

Ważną decyzją w kontekście kształtowania rynku kryptowalut jest również zatrudnienie przez Binance nowego globalnego inspektora ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy. Greg Manohan – bo o nim mowa – jest byłym śledczym kryminalnym Departamentu Skarbu USA, pracującym w przeszłości dla agencji federalnej Internal Revenue Service.

Przedstawiciele Binance zapewniają, że podjęte kroki wpisują się w ogólny kierunek działań na rzecz compliance prowadzonych od powstania spółki w 2017 roku. CEO Binance – Changpeng Zhao w oficjalnym liście otwartym przytacza przykład rozwoju międzynarodowego zespołu ds. zgodności, który od ubiegłego roku powiększył się on o 500 proc. O dostosowywaniu się giełdy do wymogów otoczenia regulacyjno-prawnego świadczy również nawiązanie partnerstw z podmiotami zewnętrznymi (tj. CipherTrace, Elliptic, TRM, Refinitiv, Jumio, Onfido) w zakresie technologii kontroli i regulacji.

binance poradnik

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.