Ile bitcoinów zostało nieodwracalnie utraconych? | Wiadomości | CrypS.

Ile bitcoinów zostało nieodwracalnie utraconych?

Bitcoin w księdze rekordów Guinessa

Znana platforma analityczna IntoTheBlock udostępniła dane, z których wynika, jaka ilość BTC mogła zostać na stałe utracona przez inwestorów tej kryptowaluty. Wskazana przez nią część bitcoinów nie poruszyła się od ponad 5 lat.


Według informacji przedstawionych za pomocą Twittera, posiadacze czołowej wirtualnej waluty mogli nieodwracalnie stracić około 29% monet BTC dostępnych w obiegu (wydobytych). 

Znaczna część bitcoinów leży bezczynnie

Eksperci analizujący dane on-chain zauważyli, że duża część bitcoinów dostępnych w obiegu nie była przenoszona z adresów kryptograficznych od bardzo dawna. W ich opinii może być ku temu kilka powodów. Jednym z nich jest możliwość utraty dostępu do portfela poprzez zagubienia kluczy prywatnych, czy ich utratę. 

Nieporuszanie monetami BTC może również świadczyć o tym, że ich posiadacze je HODLują (trzymają długoterminowo w oczekiwaniu na zysk). Wiąże się to z silną wiarą w sukces tej kryptowaluty oraz wzrost jej ceny. 

Z raportu opublikowanego niedawno przez giełdę Bitfinex wynika natomiast, iż około 70% podaży bitcoina dostępnej w obiegu nie wykazywało aktywności od co najmniej roku. Co ciekawe, okazuje się, że jest to najwyższy wynik odnotowany od jego powstania. 

Akumulacja BTC w oczekiwaniu na wzrosty

Należy przypomnieć, iż w ostatnim czasie wieloryby mocno gromadziły bitcoiny. Oznacza to, że obecne poziomy cenowe uznają one jeszcze za “tanie”. 

Chęć inwestycji długoterminowej odzwierciedlał również trend związany z wycofywaniem BTC poza platformy handlowe. Podaż bitcoina przechowywana na scentralizowanych giełdach kryptowalut spadła niedawno do 12%. 

Czynnikami, które mogą zachęcać inwestorów do HODLowania bitcoinów, są m.in. dane historyczne pokazujące, iż zwykle po Halvingu dochodziło do silnego ożywienia na wykresie BTC. 

Swoje nadzieje zwolennicy bitcoina wiążą w szczególności z prawem popytu i podaży. Podczas gdy nowe bitcoiny będą trafiać na rynek wolniej, obok adopcja z roku na rok może rosnąć wraz ze wkraczaniem na rynek nowych pokoleń wychowanych w erze cyfrowej. To z kolei ma pozytywnie przełożyć się na cenę BTC. 

Aktualnie za jednego bitcoina trzeba zapłacić nieco ponad 30 tys. dol. za monetę. Przy takim poziomie od ATH odnotowanego w listopadzie 2021 r. dzieli go około 56%.

Bitcoin w księdze rekordów Guinessa



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.