Hakerzy z Korei Północnej zatrudniają się w zachodnich firmach krypto | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy z Korei Północnej zatrudniają się w zachodnich firmach krypto

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ronin hack

Departamenty Sprawiedliwości, Stanu i Skarbu wydały wczoraj wspólne ostrzeżenie. Wynika z niego, że hakerzy z Korei Północnej zatrudniają się w zachodnich kryptowalutowych firmach korzystając z VPN i fałszywych dokumentów.


W raporcie czytamy:

KRLD wysłała tysiące wysoko wykwalifikowanych pracowników IT na całym świecie, uzyskując dochody dla KRLD, które przyczyniają się do jej programów zbrojeniowych, naruszając sankcje USA i ONZ.

Wśród branż, które są celem ataków, na pierwszym miejscu wymieniono kryptowaluty. W dalszej części dokumentu wskazano “żądania zapłaty w kryptowalutach” jako sygnał alarmowy dla firm. Jak twierdzą departamenty, startupy powinny mieć się na baczności przy zatrudnianiu nowych pracowników.

W dalszej części ostrzeżenia opisano sposoby, za pomocą których osoby z Korei Północnej szukają pracy na platformach dla freelancerów. Jak twierdzą instytucje, w celu tym posługują się fałszywymi dokumentami. Oprócz zarabiania pieniędzy dla północnokoreańskiego reżimu, wykorzystują oni też dostęp do informacji w celu przeprowadzania włamań.

Działalność północnokoreańskiej grupy hakerskiej – najlepiej znanej jako Lazarus Group – jest długa. Niedawno rząd Stanów Zjednoczonych uznał, że włamanie do sieci Ronin Network firmy Axie Infinity o wartości 600 mln dolarów jest dziełem właśnie tej organizacji.

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych nałożyło sankcje na kilka adresów portfeli powiązanych z tym włamaniem.

ronin hack

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.