21 000 ETH z sieci Ronin trafiło do miksera Tornado Cash | Wiadomości | CrypS.

21 000 ETH z sieci Ronin trafiło do miksera Tornado Cash

Mariusz Przepiórka
hacker ronin pierze ethereum przez tornado cash

Podmiot stojący za bezprecedensowym marcowym atakiem na Ronin, o wartości 625 mln USD, przeniósł w ciągu ostatniego tygodnia wiele skradzionych tokenów ETH za pośrednictwem protokołu prywatności Tornado Cash – donosi CoinDesk.


W ciągu ostatniego tygodnia aktywność związana z głównym adresem hakera – określonego w serwisie Etherscan jako Ronin Bridge Exploiter – wyraźnie pokazuje, że ponad 21 000 ETH zostało przeniesionych w kilku transakcjach do różnych portfeli. Dane wskazują, że środki te trafiły następnie do miksera Tornado Cash. Analiza blockchain ujawniła, że haker dokonał serii transferów o wielkości 100 ETH każdy.

Środki przeniesione do Tornado Cash są warte około 65 mln USD. Tornado zwiększa prywatność transakcji poprzez zerwanie połączenia między adresem źródłowym i docelowym w łańcuchu bloków. Umożliwia to przestępcom i hakerom maskowanie swoich adresów podczas wypłacania nielegalnie zdobytych środków.

Atak o wartości 625 mln USD

Kwoty przelewów z głównego portfela wahają się od 1000 ETH do 3202 ETH, co stanowi najwyższą dotychczas kwotę. W niektórych portfelach odnotowano wielokrotne wpłaty, a w innych tylko jednorazowy depozyt. Na głównym adresie powiązanym z hakiem znajduje się obecnie 151 055 ETH, wartych około 462 mln USD.

W marcu z sieci Ronin Network w wyniku ataku hakerskiego wyprowadzono Ethereum o wartości 625 mln USD. Atak dotknął firmę Sky Mavis, wydawcę popularnej gry Axie Infinity oraz Axie DAO. Według wpisu na blogu Ronin, napastnik „użył zhakowanych kluczy prywatnych w celu dokonania sfałszowanych wypłat”.

Sky Mavis oferuje nagrody

Poszkodowana firma Sky Mavis w następstwie kradzieży zaoferowała nawet 1 mln USD każdemu, kto zidentyfikuje poważne luki w zabezpieczeniach jej platformy. Według strony internetowej firmy, Sky Mavis Bounty Program będzie opierał się na Bugcrowd Vulnerability Rating Taxonomy. System ten pomoże Sky Mavis nadawać priorytety i oceniać odkryte przez społeczność problemy związane z bezpieczeństwem. Im poważniejsza i bardziej uciążliwa dla biznesu jest dana luka, tym większa będzie nagroda za jej odkrycie.

hacker ronin pierze ethereum przez tornado cash
reklama
reklama