Hakerzy wycofują ponad 18 milionów dolarów z Cream Finance | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy wycofują ponad 18 milionów dolarów z Cream Finance

Hakerzy wycofują ponad 18 milionów dolarów z Cream Finance

Zdecentralizowany protokół Cream Finance został zaatakowany za pomocą techniki “flash loan”, tracąc ponad 18 milionów dolarów.

Atak na Cream Finance

Cream Finance, czyli protokół zdecentralizowanego finansowania (DeFi) skoncentrowany na pożyczaniu, ucierpiał przez poważny exploit, dzięki czemu hakerzy mogli ukraść prawie 19 milionów dolarów z platformy. Według dochodzenia przeprowadzonego przez firmę PeckShield zajmującą się bezpieczeństwem blockchain, nieznani napastnicy zdołali pozyskać 18,8 miliona dolarów, dzięki wykorzystaniu exploita polegającego na ponownym wprowadzeniu umowy tokena AMP, wycofując 418 311 571 AMP i 1308 ETH. Po ataku zarówno token Amp, jak i natywny token Cream Finance odnotowały znaczny spadek cen.

„Fundusze nadal są trzymane w 0xCE1F….6EDE. Aktywnie monitorujemy ten adres pod kątem jakiegokolwiek ruchu” – dodał PeckShield, podając adres hakera.

Najnowszy exploit dotyczący pożyczki flash pojawia się pośród rosnącej liczby hacków i exploitów zarówno wśród scentralizowanych, jak i zdecentralizowanych platform kryptowalutowych. Warto dodać, że Cream Finance już w lutym przechodził podobny atak, tracąc około 38 mln USD.

Hakerzy wycofują ponad 18 milionów dolarów z Cream Finance

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.