Hakerzy próbowali sprzedać NFT z danymi paszportowymi Aleksandra Łukaszenki | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy próbowali sprzedać NFT z danymi paszportowymi Aleksandra Łukaszenki

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
łukaszenko

Grupa hakerów, białoruska Belarusian Cyber Partisans, uzyskała dostęp do danych paszportowych prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Hakerzy próbowali sprzedać je w formie kolekcjonerskiego tokena NFT.


Hakerzy twierdzą, że uzyskali dostęp do rządowej bazy danych, która przechowuje dane paszportowe każdego obywatela Białorusi, w tym Aleksandra Łukaszenki. Następnie opublikowali kolekcję NFT o nazwie “Paszporty Białorusinów”, która zawiera paszport prezydenta tego kraju. W ich oświadczeniu możemy przeczytać:

Po raz pierwszy w historii hakerzy-aktywiści uzyskali dane paszportowe wszystkich mieszkańców kraju. A teraz oferujemy możliwość stania się częścią tej historii. Zdobądź unikalną cyfrową wersję paszportu Łukaszenki w postaci NFT. Oferujemy również paszporty jego najbliższych współpracowników i zdrajców narodu.”, powiedzieli hakerzy.

Jednak wielu członków kryptospołeczności wątpi w autentyczność danych. Hakerzy popełnili na przykład literówkę na pierwszej stronie paszportu, a także błąd w imieniu “Aleksander”.

Belarusian Cyber Partisans próbowali zamieścić swoją kolekcję NFT na OpenSea, ale według przedstawiciela platformy taka kolekcja narusza regulamin, więc została wycofana z publikacji.

Elliptic wcześniej poinformował, że hakerzy byli w stanie wykraść NFT o wartości ponad 100 milionów dolarów w okresie od lipca 2021 do lipca 2022 roku.

łukaszenko

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.