Haker zaatakował Rainbow Bridge i stracił 5 ETH | Wiadomości | CrypS.

Haker zaatakował Rainbow Bridge i stracił 5 ETH

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ronin hack
W tym artykule:

Most Rainbow Bridge w dniu 20 sierpnia skutecznie odparł atak nieznanego hakera. Takimi informacjami podzielił się CEO Aurora Labs, Alex Shevchenko.


Napastnik wysłał sfingowany blok NEAR, który wymagał depozytu w wysokości 5 ETH (w chwili pisania tego tekstu ponad 7850 dolarów). Według Szewczenki, spodziewał się on, że deweloperzy będą mieli trudności z odpowiedzią na atak.

System automatycznie odrzucił sfabrykowany blok 31 sekund po wysłaniu transakcji. W efekcie haker stracił swój depozyt, natomiast środki użytkowników pozostały bezpieczne.

Szewczenko dodał, że podobny atak próbowano przeprowadzić 1 maja. Zaproponował też, aby napastnik wziął udział w programie bug bounty sieci NEAR, zamiast “kraść fundusze użytkowników i męczyć się z ich praniem”.

Aurora od NEAR Protocol

Zespół NEAR Protocol uruchomił protokół warstwy 2 Aurora do interakcji z Ethereum w maju 2021 roku.

W maju 2022 roku twórcy Aurory uruchomili fundusz o wartości około 90 milionów dolarów, który ma przyspieszyć tworzenie aplikacji DeFi. Projekt 1inch Network ogłosił później integrację z platformą.

ronin hack

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.