Giełda Bitrue zhackowana na 24 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Giełda Bitrue zhackowana na 24 mln USD

Redaktor: Michał Misiura
Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Bitrue, giełda kryptowalut z siedzibą w Singapurze, potwierdziła atak hakerski, który doprowadził do utraty aktywów o wartości około 23 milionów dolarów. Napastnik zgarnął łup w postaci ETH, QNT, GALA, SHIB, HOT i MATIC.


Narażony portfel zawiera mniej niż 5% naszych całkowitych środków. Reszta pozostaje bezpieczna i nie została naruszona – podano w oświadczeniu giełdy.

Bitrue twierdzi, że przeprowadził kontrolę bezpieczeństwa i zawiesił transakcje wypłaty. Obiecano, że funkcja zostanie ponownie uruchomiona 18 kwietnia. Co więcej, giełda zapowiedziała, że zrekompensuje straty wszystkim użytkownikom.

Jakie Bitrue poniosła szkody?

Według Arkham, szkody spowodowane atakiem hakerskim wyniosły 24,2 mln dolarów. Eksperci zauważyli, że aktywa były przechowywane pod adresem zaczynającym się od “0x181”. Niezidentyfikowana osoba wymieniła środki na 8858 ETH, ale zachowała większość ze skradzionych SHIB i HOT.

W czerwcu 2019 roku Bitrue stracił ponad 4 miliony dolarów – haker wykorzystał lukę w systemie kontroli ryzyka platformy, uzyskując dostęp do kont około 90 użytkowników. Udało mu się wyprowadzić aktywa w XRP i ADA.

Z kolei niedawno hakerzy wypłacili z gorącego portfela południowokoreańskiej giełdy bitcoinów GDAC waluty cyfrowe o wartości około 13 milionów dolarów, co stanowiło ~23 proc. wszystkich aktywów na platformie.

W 2022 roku skumulowane straty branży krypto z powodu hacków, bankructw i innych incydentów przekroczyły 63,9 mld USD.

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.