Giełda kryptowalut Gdac została zhakowana

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Południowokoreańska giełda kryptowalut Gdac padła ofiarą hacku. W wyniku ataku utracono około 13 milionów dolarów. Hakerzy przenieśli 61 BTC, 350,5 ETH, 10 milionów WEMIX i 220 000 USDT z portfela giełdy na nieznany adres. Stanowi to 23% wszystkich aktywów platformy.


Giełda kryptowalut powiadomiła już odpowiednie organy o włamaniu i pracuje nad odzyskaniem skradzionych środków. Po hacku system portfela i powiązane serwery zostały zawieszone i zablokowane, aby zapewnić bezpieczeństwo aktywów reszty użytkowników

Arkham powiedział na Twitterze, że haker użył trzech różnych adresów do przeprowadzenia ataku:

Firma ujawniła również szczegóły dotyczące transakcji hakera:

Branża kryptowalutowa została ostatnio mocno dotknięta przez ataki hakerskie. Niedawno zdecentralizowana giełda SushiSwap padła ofiarą hacku o wartości 3,3 mln USD. Zhakowano również protokół DeFi Safemoon na kwotę 8,9 mln USD.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->