Południowokoreańska giełda kryptowalut Gdac padła ofiarą hacku. W wyniku ataku utracono około 13 milionów dolarów. Hakerzy przenieśli 61 BTC, 350,5 ETH, 10 milionów WEMIX i 220 000 USDT z portfela giełdy na nieznany adres. Stanowi to 23% wszystkich aktywów platformy.
Giełda kryptowalut powiadomiła już odpowiednie organy o włamaniu i pracuje nad odzyskaniem skradzionych środków. Po hacku system portfela i powiązane serwery zostały zawieszone i zablokowane, aby zapewnić bezpieczeństwo aktywów reszty użytkowników
Arkham powiedział na Twitterze, że haker użył trzech różnych adresów do przeprowadzenia ataku:
Firma ujawniła również szczegóły dotyczące transakcji hakera:
Branża kryptowalutowa została ostatnio mocno dotknięta przez ataki hakerskie. Niedawno zdecentralizowana giełda SushiSwap padła ofiarą hacku o wartości 3,3 mln USD. Zhakowano również protokół DeFi Safemoon na kwotę 8,9 mln USD.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
