Giełda kryptowalut Gdac została zhakowana | Wiadomości | CrypS.

Giełda kryptowalut Gdac została zhakowana

Dawid Kucharczyk
Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Południowokoreańska giełda kryptowalut Gdac padła ofiarą hacku. W wyniku ataku utracono około 13 milionów dolarów. Hakerzy przenieśli 61 BTC, 350,5 ETH, 10 milionów WEMIX i 220 000 USDT z portfela giełdy na nieznany adres. Stanowi to 23% wszystkich aktywów platformy.


Giełda kryptowalut powiadomiła już odpowiednie organy o włamaniu i pracuje nad odzyskaniem skradzionych środków. Po hacku system portfela i powiązane serwery zostały zawieszone i zablokowane, aby zapewnić bezpieczeństwo aktywów reszty użytkowników

Arkham powiedział na Twitterze, że haker użył trzech różnych adresów do przeprowadzenia ataku:

Firma ujawniła również szczegóły dotyczące transakcji hakera:

Branża kryptowalutowa została ostatnio mocno dotknięta przez ataki hakerskie. Niedawno zdecentralizowana giełda SushiSwap padła ofiarą hacku o wartości 3,3 mln USD. Zhakowano również protokół DeFi Safemoon na kwotę 8,9 mln USD.

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w atakureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.