Ethermint mógł stracić ośmiocyfrową kwotę | Wiadomości | CrypS.

Ethermint mógł stracić ośmiocyfrową kwotę

cosmos atom

Deweloperzy protokołu Ethermint z ekosystemu Cosmos naprawili krytyczną lukę. Błąd, odkryty przez firmę Jump Crypto, potencjalnie groził utratą “ośmiocyfrowych sum” w dolarach – wynika z raportu CoinDesk.


Zespoły Tendermint i Chainsafe System uruchomiły Ethermint w 2020 roku. Rozwiązanie umożliwia korzystanie ze smart kontraktów Ethereum w środowisku Cosmos i jest wykorzystywane przez wiele sieci, takich jak Cronos, Kava i Canto.

Wykryty błąd pozwalał na ominięcie niektórych funkcji przetwarzania kontraktów, umożliwiając uniknięcie opłat transakcyjnych i doprowadzając do odmowy usługi dla użytkowników.

Po otrzymaniu wiadomości od Jump Crypto, deweloperzy z Evmos Core i Cronos weszli w interakcję ze specjalistami firmy. Wdrożyli oni poprawkę kodu, która wyeliminowała wektor ataku. Nie doszło do złośliwego wykorzystania luki. Zespół Cronos zapłacił firmie handlowej 25 000 USD w nagrodę za odkrycie błędu.

Luki w Tendermint

W marcu specjaliści Verichains ujawnili kilka istotnych luk w protokole Tendermint. Jedna z nich znajdowała się w mechanizmie walidacji konsensusu opartym na drzewach AVL protokołu Tendermint Core.

Luki umożliwiały przeprowadzenie ataku spoofingowego, który mógł doprowadzić do “znacznej utraty środków”. Eksperci przypomnieli:

Tendermint Core to silnik konsensusu, który uruchamia Cosmos Hub i inne blockchainy oparte na protokole.

cosmos atom

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.