Kava [KAVA] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

Kava

#102 KAVA
$0.6350 -1.18%
All Time High (ATH)
$9.19
09.09.2021
Market Cap
$687.63 M -1.18%
Rank 102 / 3,712
Wolumen (24h)
$21.33 M -1.18%
14 BTC
Podaż obiegowa
1082860629
Max 1082860679

Wykres Kava - Kurs KAVA

Przelicznik KAVA

KAVA
Kava [KAVA]
USA
USD
Polska
PLN

Kava - FAQ

Czym jest Kava (KAVA)?

Kto jest twórcą Kava?

Co czyni Kava wyjątkowym?

Jak zabezpieczona jest sieć Kava?

Jak działa zarządzanie w Kava?

Gdzie można kupić Kava (KAVA)?

Kryptowaluta Kava - Informacje

Kava to protokół oprogramowania, który umożliwia użytkownikom pożyczanie i udzielanie pożyczek różnymi kryptowalutami bez konieczności korzystania z tradycyjnych pośredników finansowych. W ten sposób, Kava jest jednym z wielu nowych projektów z sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi). Jednak, w przeciwieństwie do większości projektów DeFi, które opierają się na Ethereum, Kava została zbudowana na bazie Tendermint Core, co zdaniem jej twórców dodaje dodatkową funkcjonalność.

Kluczowe informacje

Kava to innowacyjny protokół, który pozwala na zabezpieczenie kryptowalut w inteligentnych kontraktach w celu uzyskania pożyczek denominowanych w USDX, jednej z rodzimych kryptowalut platformy Kava. Wykorzystując funkcję znaną jako “strefy” w ekosystemie Cosmos, Kava może zarządzać różnymi kryptowalutami, które następnie są używane w programach na niezależnych sieciach. Dzięki temu projekt może rozszerzyć liczbę kryptowalut, które pożyczkobiorcy mogą używać, do takich jak XRP, BNB czy Bitcoin. Użytkownicy, zabezpieczając swoje kryptowaluty na Kava, otrzymują tygodniowe nagrody w postaci KAVA, głównej kryptowalucie używanej w sieci Kava.

Jak działa Kava?

Kava pozwala użytkownikom zablokować swoje aktywa w specjalnych inteligentnych kontraktach i zaciągnąć pożyczki w USDX. W praktyce tworzy to coś, co nazywamy pozycją zadłużenia zabezpieczonego (CDP), kontraktu zaprojektowanego tak, aby wartość USDX pozostawała związana z dolarem amerykańskim.

Stosunek zabezpieczenia

Stosunek zabezpieczenia to mechanizm, który chroni protokół przed zmiennością, która mogłaby obniżyć wartość zabezpieczenia. W Kava, USDX jest nadmiernie zabezpieczony, co oznacza, że pożyczkobiorcy muszą zdeponować kwotę, która jest wyższa niż wartość USDX wyemitowanego przez protokół.

Jakie problemy próbuje rozwiązać Kava?

Twórcy Kava dążą do usprawnienia sektora zdecentralizowanych pożyczek poprzez integrację różnych technologii własnościowych. Specjalnie opracowany system ma na celu dostarczenie stablecoinów i zdecentralizowanych pożyczek przeciwko wszystkim głównym kryptoaktywom w sposób bardziej przejrzysty i uproszczony. W rezultacie, Kava jest pionierem w sektorze DeFi, który nadal przyciąga międzynarodową uwagę mediów.

Pożyczki zdecentralizowane i dźwignia finansowa

Głównym produktem platformy Kava są zdecentralizowane pożyczki. Wszyscy użytkownicy Kava mają otwarty dostęp do pożyczek, dźwigni finansowej i stablecoinów do zabezpieczenia. W ten sposób Kava działa jako potężne narzędzie dla inwestorów na rynku.

Kava i jej tokeny

Kava wykorzystuje strategię dwóch tokenów, aby zapewnić, że każdy użytkownik uzyska maksymalną elastyczność i użyteczność. Dwa tokeny, które są kluczowe dla Kava to USDX i KAVA.

Margin trading/dźwignia finansowa

Użytkownicy Kava wykorzystują również USDX do zakupu dodatkowych kryptoaktywów na platformie. Ta strategia pozwala doświadczonym inwestorom efektywnie zwiększać swoje ekspozycje na rynek w nowy sposób.

Blockchain COSMOS

Kava znajduje się na futurystycznym blockchainie Cosmos. Cosmos to blockchain czwartej generacji, który stara się pomóc w kategoryzacji i wykorzystaniu rosnącej liczby blockchainów na rynku.

Modułowość

Cosmos jest najbardziej znany z używania modułów open source. Te protokoły pozwalają deweloperom szybko implementować pożądane funkcjonalności do ich Dappów. Przykładowo, Kava wykorzystuje moduł Inter Blockchain Communication (IBC) do zapewnienia platformie możliwości komunikacji ze wszystkimi blockchainami Cosmos-SDK.

Kava Giełdy - gdzie kupić

Kava - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
KAVA $0.6350 -1.18%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.