Elon Musk składa pozew wzajemny przeciwko Twitterowi | Wiadomości | CrypS.

Musk składa pozew wzajemny przeciwko Twitterowi

Anna Sutowicz
elon musk twitter pozew

Elon Musk złożył kontrpozew wobec Twittera. Twierdzi, że umowa o wartości 44 mld USD jest nieważna.


Prawnicy Elona Muska, szefa Tesli i SpaceX zapewniają, że Twitter nie dotrzymał zobowiązań umownych, tj. nie podał wszystkich wymaganych informacji na temat liczby fałszywych kont i spamu. Chociaż przedstawiciele platformy w ostatnim czasie powtarzali, że liczba fałszywych kont stanowi mniej niż 5 % – Elon Musk twierdzi, że sieć kłamie, a to wpływa na rentowność jego biznesu i na wartość firmy.

Spam na Twitterze

Musk zaproponował zakup platformy mediów społecznościowych w kwietniu tego roku. Miał kupić serwis społecznościowy za ok. 44 mld USD. Natomiast już w maju poinformował o „tymczasowym wstrzymaniu umowy”. Niewiele po tym, kryzys na rynku doprowadził do spadku akcji Tesli i Twittera. Wtedy Musk oskarżył Twittera o kłamstwo w sprawie liczby fałszywych kont.

Jego zespół prawny w czerwcu wysłał list do radcy generalnego Twittera, twierdząc, że firma nie spełnia jego żądań dotyczących danych. Musk obawiał się spamu i aktywności automatycznych botów na platformie.

Szczegóły powództwa w tajemnicy

Kiedy Elon Musk oficjalnie powiedział, że zamierza zakończyć współpracę z platformą, Twitter pozwał go do sądu, by w ten sposób zmusić miliardera do zawarcia umowy. Co dość szybko spotkało się z odpowiedzią Muska. Niewiadomo, dlaczego miliarder zwrócił się do sądu o zachowanie w tajemnicy szczegółów dotyczących powództwa. Wcześniej głośno skrytykował Twittera w mediach społecznościowych oraz w wywiadach prasowych.

Pozew Elona Muska został złożony w piątek, kilka godzin po tym, jak kanclerz Kathaleen McCormick z sądu w Delaware orzekła o pięciodniowym procesie dotyczącym ustalenia, czy Musk może odstąpić od umowy.

Musk to miłośnik Dogecoina, jego tweety o meme coinie często powodowały wzrost lub spadek jego kursu.

elon musk twitter pozewreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.