Przejęcie Twittera przez Elona Muska opóźnione | Wiadomości | CrypS.

Przejęcie Twittera przez Elona Muska opóźnione

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
elon musk twitter pozew

Akcje Twittera spadły o 18,5% podczas przedsprzedaży, po tym jak Musk powiedział, że transakcja przejęcia Twittera została opóźniona.


Dyrektor generalny Tesli i SpaceX opublikował w piątek tweeta, w którym stwierdził, że transakcja została wstrzymana do czasu wyjaśnienia szczegółów dotyczących spamowych kont na platfomie social media. Odnosząc się do artykułu Reutersa z 2 maja miliarder napisał:

Transakcja z Twitterem tymczasowo wstrzymana w oczekiwaniu na szczegóły potwierdzające wyliczenia, że konta spamowe/fałszywe rzeczywiście stanowią mniej niż 5% użytkowników.

Rozwiązanie problemu spamu na Twitterze było jednym z największych priorytetów Muska od momentu ogłoszenia przejęcia przez niego 100% udziałów w firmie. Musk odniósł się bezpośrednio do liczby oszustw związanych z kryptowalutami, które pojawiły się na platformie w ostatnich miesiącach.

Szef Tesli zaznaczył również, że chce uczynić z Twittera forum wolnego słowa. Pomysł ten wywołał kontrowersje dotyczące możliwości, że takie posunięcie może doprowadzić do wzrostu mowy nienawiści na platformie. W tym tygodniu Musk publicznie oświadczył, że powita 45. prezydenta USA Donalda Trumpa z powrotem na Twitterze, ponieważ uważa, że zbanowanie jego konta było nieuzasadnione.

Musk wspomniał również o kilku zmianach związanych z kryptowalutami, w tym o możliwym umożliwieniu płatności abonamentowych w Dogecoin. Twitter stał się bardziej przyjazny kryptowalutom w ostatnich miesiącach. Dodał np. napiwki w BTC i ETH, pozwolił twórcom otrzymywać stablecoiny za pośrednictwem nowej usługi kryptowalutowej Stripe, a także wprowadził funkcję uwierzytelniania NFT. Musk w momencie jej uruchomienia funkcji NFT określił ją jako “głupią”.

elon musk twitter pozewreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.