Przejęcie Twittera przez Elona Muska opóźnione | Wiadomości | CrypS.

Przejęcie Twittera przez Elona Muska opóźnione

Zerelik Maciej
elon musk twitter

Akcje Twittera spadły o 18,5% podczas przedsprzedaży, po tym jak Musk powiedział, że transakcja przejęcia Twittera została opóźniona.


Dyrektor generalny Tesli i SpaceX opublikował w piątek tweeta, w którym stwierdził, że transakcja została wstrzymana do czasu wyjaśnienia szczegółów dotyczących spamowych kont na platfomie social media. Odnosząc się do artykułu Reutersa z 2 maja miliarder napisał:

Transakcja z Twitterem tymczasowo wstrzymana w oczekiwaniu na szczegóły potwierdzające wyliczenia, że konta spamowe/fałszywe rzeczywiście stanowią mniej niż 5% użytkowników.

Rozwiązanie problemu spamu na Twitterze było jednym z największych priorytetów Muska od momentu ogłoszenia przejęcia przez niego 100% udziałów w firmie. Musk odniósł się bezpośrednio do liczby oszustw związanych z kryptowalutami, które pojawiły się na platformie w ostatnich miesiącach.

Szef Tesli zaznaczył również, że chce uczynić z Twittera forum wolnego słowa. Pomysł ten wywołał kontrowersje dotyczące możliwości, że takie posunięcie może doprowadzić do wzrostu mowy nienawiści na platformie. W tym tygodniu Musk publicznie oświadczył, że powita 45. prezydenta USA Donalda Trumpa z powrotem na Twitterze, ponieważ uważa, że zbanowanie jego konta było nieuzasadnione.

Musk wspomniał również o kilku zmianach związanych z kryptowalutami, w tym o możliwym umożliwieniu płatności abonamentowych w Dogecoin. Twitter stał się bardziej przyjazny kryptowalutom w ostatnich miesiącach. Dodał np. napiwki w BTC i ETH, pozwolił twórcom otrzymywać stablecoiny za pośrednictwem nowej usługi kryptowalutowej Stripe, a także wprowadził funkcję uwierzytelniania NFT. Musk w momencie jej uruchomienia funkcji NFT określił ją jako „głupią”.

elon musk twitter
reklama
reklama

Dodaj komentarz