Binance przekazała Elonowi Muskowi 500 mln dolarów na przejęcie Twittera | Wiadomości | CrypS.

Binance przekazała Elonowi Muskowi 500 mln dolarów na przejęcie Twittera

Redakcja
Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnych

Giełda kryptowalut Binance przeznaczyła 500 milionów dolarów na sfinansowanie przejęcia portalu społecznościowego Twitter, którego inicjatorem jest Elon Musk. Miliarder podał tę informację w zgłoszeniu do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).


Z dokumentu wynika, że Musk zebrał 7,14 mld USD od “inwestorów kapitałowych”. Największy czek (1 mld USD) wystawiła firma Lawrence J. Ellison Revocable Trust. Na drugim miejscu znalazł się Sequoia Capital, który przeznaczył na ten cel 800 mln USD.

sec

Książę Arabii Saudyjskiej Al-Waleed bin Talal Al Saud, który jest już udziałowcem Twittera, zainwestuje w firmę 35 milionów akcji. Po cenie oferowanej przez Muska (54,2 USD za akcję) jego udziały są wyceniane na około 1,9 mld USD.

Na początku kwietnia Musk stał się największym udziałowcem Twittera po nabyciu 9,2% udziałów za 2,89 mld USD.

14 kwietnia zaproponował kupno portalu społecznościowego za ponad 43 miliardy dolarów. Przedsiębiorca tłumaczył to chęcią stworzenia “integracyjnej areny dla wolnego słowa”, a nie chęcią zarobienia pieniędzy.

Zarząd Twittera początkowo nie był zadowolony z oferty i zatwierdził plan obrony przed przejęciem. Później jednak ponownie rozważył swoje stanowisko. W dniu 25 kwietnia zatwierdził sprzedaż firmy Muskowi za 44 mld USD.

Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.