Te czynniki napędzą adopcję bitcoina w 2024 roku - wskazuje Michael Saylor | Wiadomości | CrypS.

Te czynniki napędzą adopcję bitcoina w 2024 roku – wskazuje Michael Saylor

Michael Saylor

Współzałożyciel oraz prezes wykonawczy w MicroStrategy przedstawił swoje poglądy na to, co napędzi adopcję na BTC oraz pozostałych aktywach kryptograficznych.


W poniedziałkowym wywiadzie dla CNBC Michael Saylor ujawnił katalizatory, które jego zdaniem wpłyną na wzrost wartości bitcoina, dodając obok, iż wokół reszty ekosystemu kryptowalutowego pojawia się obecnie wiele niepewności.

Bitcoin będzie zyskiwał na znaczeniu

Według byłego dyrektora generalnego MicroStrategy czołowa z wirtualnych walut jest jedynym aktywem cyfrowym, którego można być pewnym ze względu na jej “uniwersalny charakter”. Michael Saylor uważa również, że strategia zbudowana wokół bitcoina jest “bezpieczna” dla inwestorów instytucjonalnych.

Na pytanie o nowe regulacje ogłoszone przez amerykańską Radę Standardów Rachunkowości Finansowej (FASB) dotyczące wartości godziwej BTC, wspomniany przedsiębiorca odparł, iż przyjmuje je z zadowoleniem. Wierzy on bowiem, że będzie to promować większą przejrzystość i jasność dla firm posiadających bitcoina. Uznał również, iż stwarza to możliwości dla korporacji notowanych na giełdzie do inwestycji w największą kryptowalutę jako aktywo istotne dla rezerw skarbowych.

Prezes wykonawczy MicroStrategy dodał, że ludzie zaczną częściej inwestować BTC, gdy będą edukować się w zakresie tej wirtualnej waluty. Obok wspomniał on także o entuzjazmie widocznym wokół bitcoina związanym z oczekiwaniami na ETF spot na BTC w Stanach Zjednoczonych.

Inflacja tradycyjnych walut i nadchodzący Halving BTC

Zdaniem Michaela Saylora poluzowanie polityki monetarnej w USA to dobra wiadomość dla największej kryptowaluty. Założył on bowiem, że inflacja dolara będzie napędzać adopcję bitcoina, który cechuje się ograniczoną podażą.

Innym kluczowym czynnikiem mającym wpłynąć na wzrost popytu na BTC, jest nadchodzący Halving. Ten uczyni czołową wirtualną walutę jeszcze bardziej “ograniczoną”. W ramach tego wydarzenia nagroda, jaką otrzymują górnicy bitcoina za wydobycie bloku BTC, jest dzielona na pół. W efekcie na rynek trafia mniej monet BTC z każdym Halvingiem.

Według Michaela Saylora te wszystkie wymienione wyżej czynniki wspólnie zaprowadzą czołową kryptowalutę na nowe szczyty. Spekuluje on ponadto, że ważne zmiany zauważymy wokół BTC w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Michael Saylorreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.