Twitter (X) otrzymuje licencję na płatności w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Twitter (X) otrzymuje licencję na płatności w kryptowalutach

twitter-kryptowaluty

Platforma X, której właścicielem jest Elon Musk, uzyskała pozwolenie na przetwarzanie płatności w wirtualnych walutach w kolejnym stanie USA.


28 sierpnia br. Twitter Payments LLC uzyskał licencję zatwierdzoną w Rhode Island zgodnie z danymi dostępnymi na stronie NMLS. Jest ona wymagana do świadczenia usług związanych z zasobami wirtualnymi w imieniu użytkowników. 

Twitter z licencją na płatności kryptowalutowe w kolejnym stanie

Najnowsze osiągnięcie umożliwia wspomnianej platformie społecznościowej przechowywanie, przesyłanie, a także wymianę cyfrowych aktywów dla szerokiej bazy użytkowników. Takie same licencje w Rhode Island przyznawane są dostawcom usług związanych z kryptografią tj. giełdy, portfele, czy procesory płatnicze. 

W obecnym r. Twitter pozyskał podobne pozwolenie w sześciu innych stanach USA. Licencję wydano mu w Arizonie, Missouri, Georgii, Maryland, Michigan i New Hampshire.

Platforma ta zrobiła duży krok w stronę wirtualnych walut już wcześniej. Umożliwiła ona m.in. ustawienie tokena niewymienialnego (NFT), jako zdjęcia profilowego. Dodała również funkcję napiwków w BTC. 

X miejscem przyjaznym dla DOGE

Ze względu na to, iż dogecoin to ulubiona maskotka Elona Muska wśród kryptowalut, po przejęciu Twittera na jakiś czas umieścił on wizerunek psa rasy shiba inu, jako logo tej platformy. Obecnie widnieje ona już pod nazwą X. 

Dyrektor generalny Tesli ma zamiar wprowadzić szereg ulepszeń we wspomnianej aplikacji. Chce on, chociażby uczynić ją wielofunkcyjną. Co więcej, niedawno stwierdził, że platforma ta jest miejscem przyjaznym dla dogecoina. 

Obecnie DOGE handluje w okolicy 0,06693 dol. za monetę. Jej kurs wzrósł o blisko 6% po tym, gdy czołowe wirtualne waluty doznały odbicia, ze względu na wygraną firmy Grayscale z SEC w sądzie. 

Tzw. armia zwolenników dogecoina oczekuje tego, że Elon Musk zintegruje płatności kryptograficzne w DOGE z platformą X w przyszłości. Z tego też względu nowo otrzymana licencja jest przez nich odbierana wysoce optymistycznie. 

twitter-kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.