Dom Sama Bankmana-Frieda wystawiony na sprzedaż za 3,28 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Dom Sama Bankmana-Frieda wystawiony na sprzedaż za 3,28 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
SBF przekazał 2,2 miliarda dolarów

Kamienica w Waszyngtonie należąca do szefa upadłej giełdy kryptowalut FTX – Sama Bankmana Frieda, została wystawiona na sprzedaż za 3,28 mln dolarów. Takie informacje podaje Realtor.com.


W kwietniu 2022 roku Guardians Against Pandemics, organizacja non-profit prowadzona przez brata byłego szefa giełdy Gabe’a Bankmana-Frieda, kupiła nieruchomość za podobną kwotę.

Czteropiętrowy dom o powierzchni 4100 stóp kwadratowych (380,9 m kw.) ma cztery sypialnie i pięć łazienek.

Na krótko przed upadkiem FTX, Guardians Against Pandemics zorganizowali w domu dwa przyjęcia – jedno dla “starszych demokratów” i drugie dla liderów republikańskich. Za sprzedaż odpowiada Pearson Smith Realty.

kamienica sbfa

Oskarżenie SBFa i upadek FTX

Przypomnijmy, że Sam Bankman-Fried został oskarżony o osiem przestępstw, za które grozi mu łączny wyrok do 115 lat.

W grudniu założyciel FTX został aresztowany na Bahamach i poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. Sąd w Nowym Jorku wypuścił go za kaucją w wysokości 250 milionów dolarów. SBF odmówił przyznania się do winy wobec wszystkich zarzutów.

Amerykańscy prokuratorzy federalni zajęli 697 milionów dolarów w aktywach Bankman-Frieda. Na kwotę tę składało się głównie 55,2 miliona akcji spółki Robinhood, które na zamknięciu notowań 24 stycznia były wyceniane na około 535 milionów dolarów.

SBF przekazał 2,2 miliarda dolarówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.