Sam Bankman-Fried aresztowany na Bahamach | Wiadomości | CrypS.

Sam Bankman-Fried aresztowany na Bahamach

Michał Misiura
ftx sam bankman fried ftt token

Były dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried (SBF), został zatrzymany na Bahamach na wniosek amerykańskich władz. Departament Sprawiedliwości USA wniósł wobec niego oficjalne zarzuty związane z oszustwem, praniem pieniędzy i udziałem w spisku.


Do aresztowania doszło późnym wieczorem w poniedziałek 12 grudnia. Akt oskarżenia zostanie ujawniony we wtorek rano, ale według informacji dziennikarzy New York Times Sam Bankman-Fried otrzyma zarzuty ws. oszustwa elektronicznego i oszustwa związanego z papierami wartościowymi, spiskowania w celu ich popełnienie oraz prania pieniędzy.

Informacje na temat wniesienia aktu oskarżenia zostały oficjalnie potwierdzone przez prokuraturę z Południowego Dystryktu Nowego Jorku:

SEC szykuje własny pozew wobec SBFa

Oprócz zarzutów z Departamentu Sprawiedliwości Sam Bankman-Fried otrzyma także pozew od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Agencja regulacyjna poinformowała o tym na Twitterze:

Wyrażamy uznanie dla naszych partnerów z organów ścigania za dokonanie aresztowania Sama Bankmana-Frieda na podstawie federalnych zarzutów karnych. SEC autoryzuje osobne zarzuty związane z naruszeniem przez niego przepisów dotyczących papierów wartościowych, które zostaną jutro złożone publicznie w Południowym Dystrykcie Nowego Jorku.

Aktualizacja (13.12.2022, 15.00): SEC przedstawił już oficjalne zarzuty wobec Samuela Bankmana-Frieda. Pozew dotyczy “oszukania inwestorów platformy do handlu kryptowalutami FTX”. W notce prasowej wydanej przez agencję, czytamy:

Pozwany ukrył przekierowanie środków klientów FTX do firmy zajmującej się handlem kryptowalutami Alameda Research, jednocześnie zbierając ponad 1,8 miliarda dolarów od inwestorów. 

Przewodniczący SEC, Garry Gensler, skomentował podjęte działania prawne, słowami:

Twierdzimy, że Sam Bankman-Fried zbudował domek z kart na fundamencie oszustwa, mówiąc inwestorom, że jest to jeden z najbezpieczniejszych budynków w branży kryptowalut.

Niektórzy są rozczarowani

Maxine Waters, kongresmenka z Partii Demokratycznej, pełniąca funkcję Przewodniczącej Komisji Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA, która prowadzi dzisiejszą komisję w sprawie bankructwa FTX, powiedziała, że ​​była “zaskoczona” wiadomością o aresztowaniu Sama Bankmana-Frieda i “rozczarowana”, że w związku z tym nie weźmie udziału w przesłuchaniu. Były prezes upadłej giełdy miał zabrać na niej głos łącząc się zdalnie.

ftx sam bankman fried ftt tokenreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.