Fee (prowizja) | Słownik | CrypS.

Fee (prowizja)

Fee (prowizja) – opłata transakcyjna, którą każdy użytkownik chcący dokonać transakcji kryptowalutą musi uiścić na rzecz podmiotu potwierdzającego autentyczność transakcji. 

Czym dokładnie jest fee w ujęciu kryptowalut?

Fee to prowizja, czyli opłata transakcyjna, która trafia do osób potwierdzających nasze transakcje kryptowalutami (w ujęciu Bitcoina – trafia ona do górników), im większa prowizja tym szybciej nasza transakcja zostanie potwierdzona. Jeżeli wyślemy transakcje bez fee mimo, że zostaliśmy poinformowani o konieczności uiszczenia opłaty, nasza transakcja może zostać odrzucona przez kopalnie która właśnie potwierdza naszą transakcję albo zostanie wstawiona na koniec kolejki przez co czas potwierdzenia może znacznie się wydłużyć. 

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.