Czy bitcoin (BTC) powyżej 60 000 USD to dobry czas na zakup? Oto 3 alternatywy | Wiadomości | CrypS.

Czy bitcoin (BTC) powyżej 60 000 USD to dobry czas na zakup? Oto 3 alternatywy

Partnerzy

Bitcoin osiągnął nowy rekordowy poziom cenowy, przekraczając próg ponad 70 000 tys. Wiele osób martwi się, że tak wysoka cena oznacza małe prawdopodobieństwo dużych wzrostów. Poniżej przyglądamy się sytuacji bitcoina i analizujemy trzy polecane alternatywy.


Dlaczego cena Bitcoina wciąż rośnie?

Bitcoin, największa i najstarsza kryptowaluta na świecie, jest obecnie dostępna w wysokiej cenie ponad 60 000 dolarów. W zeszłym tygodniu bitcoinowi udało się po raz pierwszy w historii wzbić ponad próg 70 000 dolarów, co skomentowały wszystkie najważniejsze media, nie tylko finansowe. Od początku 2024 roku bitcoin zanotował wzrost o ponad 70%.

Kurs bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Kup Green Bitcoin

Regulacje i halving – co wpływa na bitcoina?

Podczas gdy regulacyjne ograniczenia i oszustwa związane z kryptowalutami przyczyniły się do spadków kryptowalut w ostatnich latach, największa z nich odzyskała pozycję lidera. Jedną z przyczyn tego wzrostu było zatwierdzenie ETF-ów na cenę spot przez SEC w styczniu bieżącego roku.

Ponadto społeczność BTC spekuluje, że nadchodzące wydarzenie dot. halvingu, które ma się odbyć w kwietniu, przyczyni się do dalszego wzrostu ceny tej kryptowaluty. Nagrody dla górników zostaną zmniejszone o połowę, a dzięki ograniczeniu podaży, wzrośnie popyt i cena.

Wzrost ceny bitcoina nie jest jednak jednoznacznie pozytywną informacją. Oczywiście, jeżeli posiadasz już BTC w swoich cyfrowym portfelu i kupiłeś je przed falą wzrostów, masz powody do radości. Jednak od tak napompowanej kryptowaluty trudno oczekiwać obecnie zwrotów rzędu 100 lub 1000 procent. Inwestorzy, którzy dopiero rozpoczęli swoją działalność na rynku i poszukują tego typu okazji, powinni zwrócić uwagę na młodsze, alternatywne projekty.

Trzy alternatywy dla bitcoina

Podczas gdy Bitcoin może być atrakcyjną opcją inwestycyjną, istnieje wiele innych kryptowalut i projektów wartych uwagi. Oto trzy alternatywy: 

Green Bitcoin ($GBTC)

Green Bitcoin to projekt skoncentrowany na rynkach przewidywań, oferujący zarówno zarabianie tokenów za pomocą platformy GameFi, jak i atrakcyjne funkcje stakingu. Jednak to, co wyróżnia Green Bitcoina spośród innych projektów, to jego zrównoważone środowiskowo podejście, wykorzystujące blockchain i kryptowaluty w innowacyjny sposób.

Green Bitcoin

Green Bitcoin to projekt idealny dla inwestorów zainteresowanych tokenami związanymi z ekologią. Projekt kładzie nacisk na ekologiczne aspekty rynku Web3 i transformacji tego sektora, która ma sprawić, że będzie on bardziej przyjazny środowisku. 

Projekty, które angażują się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, zyskują coraz większe uznanie wśród inwestorów. Możliwość stake’owania tokenów może dodatkowo przyciągnąć inwestorów, którzy szukają alternatywnych źródeł zarabiania pasywnego dochodu w świecie kryptowalut.

Kup Green Bitcoin

Scotty the AI ($SCOTTY)

Scotty the AI to projekt będący połączeniem memecoina z kryptowalutą wykorzystującą funkcje sztucznej inteligencji. Oferuje on możliwość udziału w przedsprzedaży w cenie 0,01 dolara za token. Projekt ten łączy ikonografię i mitologię memecoina z wizerunkiem psa z zaawansowanymi funkcjami technologicznymi. Takie połączenie sprawia, że $SCOTTY jest tokenem zarówno dla poważnych inwestorów jak i ceniących humor memecoinowych społeczności.

Scotty

Tytułowy Scotty to szkocki terrier będący strażnikiem świata Web3 To jednak nie puste hasło – twórcy projektu wcielili je w życie, oferując użytkownikom nowoczesne narzędzia Scotty Chat i Scotty Swap. Te wykorzystujące sztuczną inteligencję programy będą odpowiednio: chatbotem, który rozwieje wszystkie nasze wątpliwości na temat Web3 oraz zdecentralizowaną giełdą, na której w uczciwy i bezpieczny sposób kupimy i sprzedamy tokeny krypto i NFT.

Kup Scotty the AI 

Smog ($SMOG)

Smog, jeden z nowych fenomenów na rynku kryptowalut, ponownie przyciągnął uwagę inwestorów, zanotowawszy 10-procentowy wzrost wartości. Ten budzący sensację memecoin zyskał na popularności dzięki kampanii marketingowej opartej na największych airdropach na Solanie w historii.

W porównaniu do konkurentów, takich jak Pepe, Bonk i Dogwifhat, kapitalizacja rynkowa Smoga jest stosunkowo niska – wynosi ona 132 milionów dolarów. W połączeniu z atrakcyjną ofertą airdropów, ta cecha wydaje się sytuować kryptowalutę jako kolejnego memecoina z szansą na gigantyczne wzrosty.

Dzięki ogłoszeniu kampanii airdropowej $SMOG, giełda Uniswap odnotowała szczególnie duży ruch. Uczestnicy, którzy kupują i przechowują tokeny $SMOG, zbierają punkty airdropowe i zwiększają swoje szanse na wygraną. Uczestnictwo w zadaniach na platformie Zealy oferuje dodatkową możliwość uzyskania punktów i wzmocnienia swoich szans na sukces. 

Smog

Do tej pory wykonano już 1,5 miliona tych zadań, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu kryptowalutą. Strategiczne podejście do airdropów odgrywa kluczową rolę w budowaniu społeczności zaangażowanych inwestorów, co dodatkowo wzmacnia odporność memecoina na spadki na rynku.

Kup Smog

Podsumowanie

Podczas gdy Bitcoin osiąga nowe rekordy cenowe, inwestorzy zaczynają zastanawiać się nad alternatywnymi możliwościami inwestycyjnymi. Green Bitcoin, Scotty the AI i Smog to trzy ciekawe projekty, które oferują różnorodne funkcje i okazje. Jako młode kryptowaluty, te trzy coiny mają szansę przy odpowiednich warunkach przynieść swoim inwestorom wysokie zyski, nawet rzędu 100x lub 1000x.

Pamiętaj, że rynek krypto jest podatny na niespodziewane wahania. Nigdy nie inwestuj więcej, niż jesteś w stanie stracić. Przed kupnem tokenów skonsultuj się z doradcą.

Kup Green Bitcoin


Artykuł sponsorowany – nie traktuj zamieszczonych tutaj treści jako porady inwestycyjnej, przed podjęciem decyzji o inwestycji przeprowadź własną analizę każdego projektu.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.