Co się dzieje w sieci Cardano? Te dane dużo mówią o jej ogólnym stanie
Sieć ósmej co do wielkości kryptowaluty wyszła na prowadzenie pod względem aktywności deweloperskiej w ostatnim miesiącu.
Zgodnie z danymi dostarczonymi przez platformę analityczną Santiment, Cardano wyłoniło się jako lider na tle pozostałych blockchainów w ciągu minionych 30 dni.
Cardano na prowadzeniu
Aktywność deweloperska jest traktowana jako istotny wskaźnik oferujący wgląd w zaangażowanie w rozwój danego projektu kryptowalutowego. Wskazuje ona na to, czy eksperci pochylają się nad tworzeniem działającego produktu oraz dostarczaniem nowych funkcji.
Im wyższe zaangażowanie programistów, tym mniejsza możliwość, iż taki projekt okaże się oszustwem. Wspomniana metryka śledzi zarówno liczbę unikatowych współautorów działań programistycznych, jak i liczbę wszystkich zdarzeń dla projektu.
Zgodnie z danymi dostarczonymi przez Santiment Cardano odnotowało aktywność rozwojową na poziomie 540 w ciągu ostatniego miesiąca. Tuż za nim uplasowały się projekty kryptograficzne tj. Polkadot (DOT), Kusama (KSM) i Avalanche (AVAX).
🧑💻 Here are #crypto's top coins by development activity. Notable #github commits, past 30 days:
1 @cardano $ADA
2 @polkadot $DOT
3 @kusamanetwork $KSM
4 @avax $AVAX
5 @dfinity $ICP
6 @hedera $HBAR
7 @cosmos $ATOM
8 @optimismFNP $OP
9 @ethstatus $SNT
10 @chainlink $LINK pic.twitter.com/ilpWhbksj4— Santiment (@santimentfeed) December 26, 2023
Spadek aktywności w sieci
Obok pojawiły się również negatywne dane odnośnie stanu Cardano. Aktywność użytkowników w tej sieci doznała gwałtownego spadku od 9 grudnia br. Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez Artemis dzienna liczba unikalnych adresów, które zrealizowały co najmniej 1 transakcję na tym blockchainie, spadła od tamtego czasu o 46%.
W sieci tej doszło także do spadku liczby dziennie dokonywanych transakcji. W dniu 9 grudnia br. zarejestrowano w niej ponad 113 tys. transakcji. Z kolei 24 grudnia br. zarejestrowano ponad 75 tys. transakcji. Stanowi to spadek o około 35%.
Cardano doświadczyło spadku również pod względem całkowitej wartości zablokowanej w zdecentralizowanych finansach (DeFi). Od 9 grudnia br. TVL dla tego projektu zmniejszył się o 3%. Zjawisko to może mieć związek ze spadkiem wolumenu transakcji realizowanych za pośrednictwem zdecentralizowanych giełd (DEX-ów) w ciągu ostatnich tygodni.
Wzrost popytu na NFT
Wśród pozytywnych wskaźników możemy wymienić natomiast gwałtowny wzrost wolumenu sprzedaży tokenów niewymienialnych na blockchainie Cardano. W ciągu ostatnich 26 dni wyniósł on aż 7,04 mln dol., jest to blisko 50% zmiana od poziomów w wysokości 4,71 mln dol., odnotowanymi w listopadzie br.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.