Co napędza wzrost ceny bitcoina? Jesse Myers uważa, że to nie tylko zasługa Trumpa | Wiadomości | CrypS.

Co napędza wzrost ceny bitcoina? Jesse Myers uważa, że to nie tylko zasługa Trumpa

Inwestor w szoku
W tym artykule:

Nieprzerwana zieleń na wykresach cenowych większości kryptowalut, wyrysowywanie nowego ATH bitcoina i euforia wśród inwestorów, to zjawiska, które od tygodnia obserwujemy na rynku cyfrowych aktywów. Wszystko zaczęło się w środę rano, gdy ogłoszono wstępne wyniki wyborów prezydenckich w USA i okazało się, że probitcoinowy Donald Trump pokonał swoją oponentkę. Jednakże nie wszyscy uważają, że to wyłącznie zasługa Republikanina w tym, że zapanowała tak bycza atmosfera. 


  • Jesse Myers jest zdania, że za silnymi wzrostami na rynku BTC nie stoi wyłącznie Donald Trump i jego wygrana w wyborach prezydenckich.
  • CEO Onramp Bitcoin wskazuje na fakt, że minęło już pół roku od ostatniego halvingu, a wśród inwestorów zaczyna być zauważalny szok podażowy.

Nie tylko wygrana Trumpa pompuje cenę bitcoina

Na rynku bitcoina panuje niewidziana od dawna euforia wśród inwestorów. Kurs BTC pnie się od kilku dni na północ, notując wzrost o ponad 30% w skali tygodnia i obecnie walczy o przebicie poziomu 90 tys. dolarów. 

Silna presja zakupowa, która napędziła bull run cyfrowego złota trwa od zeszłej środy, gdy okazało się, że deklarujący swoje wsparcie dla branży kryptowalut Donald Trump wygrał z Kamalą Harris.

Jednakże czy to wyłącznie zasługa Republikanina w tym, że rynek kryptowalut puchnie od kapitału?

Jeszcze przed wyborami niektórzy eksperci wskazywali na fakt, że hossa na BTC jest nieunikniona, a wynik wyborów w USA może być jedynie jednym z czynników pro-wzrostowych, jednakże główny katalizator do pompy cenowej leży gdzie indziej.

Teraz podobną narrację przedstawił dyrektor generalny firmy Onramp BitcoinJesse Myers – który wskazuje przede wszystkim na zauważalny początek szoku podażowego wśród inwestorów.

Jeśli zastanawiasz się, co dzieje się z bitcoinem… Tak, nowa administracja przyjazna Bitcoinowi niedawno dała impuls… Ale to nie jest najważniejsza kwestia. Głównym faktem jest to, że od halvingu minęło już ponad 6 miesięcy

– napisał wczoraj na X.

Ostatni, czwarty halving Bitcoina, miał miejsce w dniu 19 kwietnia. Jego następstwem było zmniejszenie poziomu nagród wypłacanych górnikom za wydobycie kolejnego bloku z 6,25 BTC do 3,125 BTC.

Taka sytuacja, gdy do obiegu wpada o 50% mniej nowych coinów, podczas gdy popyt na to aktywo ze strony inwestorów instytucjonalnych utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie, sprawia iż dochodzi właśnie do szoku podażowego. 

Wczoraj, tj. 11 listopada, amerykańskie fundusze giełdowe (ETF-y)  dla rynku spot BTC odnotowały kolejną falę napływającego kapitału od inwestorów. Zakupiono łącznie około 13 940 BTC, podczas gdy wydobyto jedynie 450 BTC.

Inwestor w szoku

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.