Changpeng Zhao wskazuje największy problem branży kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Changpeng Zhao wskazuje największy problem branży kryptowalut

CEO Binance

Dyrektor generalny największej na świecie giełdy kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotów – Binance – opowiedział o swoich obawach związanych z przyciągnięciem kolejnych 100 milionów użytkowników na rynek cyfrowych aktywów.


Według chińsko-kanadyjskiego przedsiębiorcy kluczowym problemem branży jest brak dostępu do gotówki. Utrudnia to konwersję walut fiducjarnych na kryptowaluty. 

Changpeng Zhao opowiada o swoich obawach

Podczas swojego wystąpienia na wydarzeniu kryptowalutowym Token2049 w Singapurze założyciel Binance podkreślił, że wiele tradycyjnych instytucji, które kiedyś zapewniały rampy dla walut fiducjarnych, dziś nie chce udzielać już wsparcia przedsiębiorstwom związanym z Web3. 

Według Changpeng Zhao to właśnie usługi pozwalające na wymianę walut fiducjarnych, jak np. dolar amerykański, na kryptowaluty, stanowią kluczowy element rozwoju tej branży.

Trudności, jakie pojawiły się w ostatnich latach, są związane głównie z atakami ze strony regulatorów na branżę wirtualnych walut. Firmy z tego sektora mają więc utrudniony dostęp do tradycyjnych kanałów finansowych. 

Bessa na rynku i zaostrzenie represji w USA

W 2022 roku giełda kryptowalut FTX doświadczyła spektakularnego upadku, w wyniku którego wielu inwestorów straciło dostęp do swoich środków. Co więcej,  banki, które wcześniej były przyjazne kryptowalutowym aktywom, tj. Metropolitan Commercial Bank, Silicon Valley Bank, Signature Bank i Silvergate Bank, zaczęły ograniczać swoje zaangażowanie w obszarze wirtualnych walut, co utrudniło konwersję waluty fiducjarnej na kryptowalutowe aktywa.

Na terenie Stanów Zjednoczonych wciąż brakuje przepisów, które byłyby dedykowane dla innowacji tj. kryptowalut. W wyniku obaw regulacyjnych liczne przedsiębiorstwa wycofały się z tego kraju. 

W 2023 r. amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zaatakowała wiele giełd kryptowalutowych, pozywając je m.in. o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Wobec licznych oskarżeń tradycyjne instytucje wycofują się ze współpracy z tego typu platformami w obawie o to, że dosięgnie je ręka regulatora. 

Aktualna sytuacja na rynku kryptowalut

Obecnie za jednego bitcoina (BTC) trzeba zapłacić nieco ponad 26,5 tys. dol. W ciągu ostatnich 24 godzin jego kurs wzrósł o 1,38%. Od ATH cenowego z 2021 r. dzieli go jeszcze ponad 61%. 

Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Sytuacja altcoinów wygląda znacznie gorzej. Czołowe z nich znajdują się na ponad 80-90% minusie od swoich szczytów wszech czasów. Niektórzy eksperci spekulują, że pozytywne nastroje mogą niebawem powrócić na rynek. Swoje prognozy opierają oni na historycznej cykliczności ruchów czołowej kryptowaluty. 

CEO Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.