Binance traci kluczowego partnera, który zarzuca giełdzie pranie pieniędzy. Ta grozi pozwem | Wiadomości | CrypS.

Binance traci kluczowego partnera, który zarzuca giełdzie pranie pieniędzy. Ta grozi pozwem

Karolina Kropopek
Binance

Procesor płatności Checkout.com nie obsługuje już największej na świecie giełdy wirtualnych walut. Przedsiębiorstwo to zerwało współpracę z uwagi na “zagrożenia regulacyjne” w Stanach Zjednoczonych.


Rzecznik Binance potwierdził informację o zerwaniu przez Checkout.com więzi z tą platformą. Oficjalnie doszło do tego już 16 sierpnia br. 

Binance traci partnera przez represje regulacyjne

Giełda kryptowalut, na której czele stoi Changpeng Zhao to jedno z wielu przedsiębiorstw kryptowalutowych pozwanych w obecnym r. przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Atak ze strony regulatora z USA wpływa niekorzystnie na prowadzoną przez nią działalność. 

W ostatnim czasie współpracę z Binance postanowił zerwać Checkout.com, który swoją przygodę z tą firmą rozpoczął w marcu 2022 r. Powodem tej decyzji były obawy związane z oskarżeniami wysnutymi w stronę giełdy przez SEC. Dotyczyły one m.in. umożliwienia prania pieniędzy.

Binance zaznaczył, iż utrata wspomnianego partnera nie ma wpływu na jego usługi. Przedsiębiorstwu temu nie spodobała się również postawa Checkout.com oraz powody zerwania współpracy. Giełda zaznaczyła, że rozważy możliwość podjęcia kroków prawnych.

Największa na świecie platforma przeznaczona do handlu kryptowalutami zapewnia, iż pozostaje zaangażowana we współpracę z organami regulacyjnymi, aby zapewnić przejrzystość, bezpieczeństwo oraz wysokiej jakości usługi dla swoich klientów. 

Zamknięcie Binance Connect

Checkout.com miał swój wkład w uruchomieniu wraz z Binance platformy płatności kryptowalutowych Bifinity (później przemianowanej na Binance Connect). Ta z kolei łączyła firmy, kupców i innych interesariuszy ze światem wirtualnych walut. 

16 sierpnia br. czołowa giełda kryptowalut zamknęła Binance Connect “z powodów strategicznych”. Nie wspomniała wówczas o tym, że Checkout.com nie chce już z nią współpracować.

Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.