Cena Ethereum rośnie, a opłaty spadają | Wiadomości | CrypS.

Cena Ethereum rośnie, a opłaty spadają

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Opłaty za gaz Ethereum spadły w ciągu ostatnich pięciu dni. W tym samym czasie kryptowaluta osiągnęła nowy rekord wszechczasów.

W chwili pisania tego tekstu cena Ethereum wynosi 4780 dolarów. Średnia opłata transakcyjna wynosi 37,19 USD, co oznacza spadek o 33,5% w stosunku do wtorku, kiedy to średnia opłata za gaz w Ethereum wynosiła 56 USD.

Co więcej, hash rate sieci nadal wznosi się na nowe wyżyny. W poniedziałek wyniósł on 812,769 GH/s. W środę liczba ta wzrosła do 821,207 GH/s.

Co oznaczają te liczby? Chociaż hash rate wzrósł, niższe opłaty transakcyjne mogą wskazywać na zmniejszający się popyt. I podczas gdy cena i moc obliczeniowa Ethereum jest teraz bardzo wysoka, inna wartość znacznie spadła w ciągu ostatnich czterech dni: wolumen obrotu.

W środę na Ethereum zawarto transakcje o wartości nieco ponad 21 miliardów dolarów. Do soboty ta liczba znacznie spadła: Ethereum odnotowało wolumen obrotu w wysokości około 14 miliardów dolarów. W tym czasie Ethereum straciło również 10 miliardów dolarów ze swojej kapitalizacji rynkowej.

Mimo to, zwolennicy Ethereum zwrócą uwagę na rozwijającą się w sieci scenę NFT, gospodarkę, która w tym roku przyciągnęła do siebie takie marki jak Marvel, Visa i Budweiser, a także marki o ugruntowanej pozycji, takie jak NBA i gra fantasy soccer Sorare.

We wtorek Chicago Mercantile Exchange ogłosiła również, że w grudniu rozpocznie handel mikro-terminowymi instrumentami pochodnymi Ethereum, umożliwiając inwestorom dokonywanie znacznie mniejszych transakcji niż pozwalają na to obecne kontrakty futures Ethereum.

Ethereum kładzie również podwaliny pod dużą aktualizację sieci. Ethereum 2.0 obiecuje znacznie większą prędkość, niższe opłaty za gaz i bardziej ekologiczne zabezpieczanie sieci.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Ethereum uaktualniło swój beacon chain. Wprowadzenie stakingu do ekosystemu Ethereum toruje drogę do fazy “połączenia”. Póki co jednak data przejścia z energochłonnego mechanizmu konsensusu proof-of-work na rzecz bardziej ekologicznego mechanizmu konsensusu proof-of-stake nie została jeszcze potwierdzona.

Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.