Już jutro wejdzie w życie aktualizacja Ethereum Altair | Wiadomości | CrypS.

Już jutro wejdzie w życie aktualizacja Ethereum Altair

Zerelik Maciej
Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Aktualizacja Altair do Ethereum Beacon Chaina jest zaplanowana na środę, 27 października 2021 r., czyli już jutro.

Beacon Chain to nic innego jak nowy testowy blockchain ETH 2.0, który wykorzystuje Proof-of-Stake zamiast Proof-of-Work, a w przyszłości przejmie obecny blockchain oparty na PoW. Altair może być jedyną aktualizacją Beacon Chain, zanim Ethereum ostatecznie stanie się blockchainem PoS.

Beacon Chain został uruchomiony prawie rok temu, w grudniu 2020 roku, i wprowadził staking do ekosystemu Ethereum. Jest on już także kompatybilny z przyszłymi „łańcuchami shardów”, które umożliwią szybsze i tańsze transakcje. Przejście do Ethereum 2.0, gdzie obecny blockchain stanie się shardem Beacon Chain, ma nastąpić w przyszłym roku.

Po tym wydarzeniu, osoby, które postawiły swoje ETH na nowym blockchainie, będą mogły je w końcu wypłacić. Do tego czasu pozostają one jednak zablokowane.

Jakie zmiany wprowadzi Altair?

Aktualizacja Altair do nowego blockchaina ma dać deweloperom sposób na tworzenie lekkich klientów do walidacji bloków i transakcji, które są mniej kłopotliwe niż pełne oprogramowanie węzła i nie muszą stale synchronizować się z całym blockchainem.

Zwiększy również kary. Stakerzy Beacon Chain będą musieli utrzymywać swoje węzły online i aktualizować je za pomocą najnowszego oprogramowania. Jeśli tego nie zrobią, może zostać odebrana część ich ETH. W momencie uruchomienia, kary te zostały zmniejszone, aby być bardziej pobłażliwym dla wczesnych stakerów. Jednak teraz nadszedł czas, aby poważnie zająć się tymi, którzy nie przykładają się do walidacji transakcji.

Wreszcie, Altair zapewni, że sieć będzie mogła być w przyszłości bezproblemowo zaktualizowana do Beacon Chain.

Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?
reklama
reklama