Były dyrektor FTX Nishad Singh oskarżony o oszustwo

Były dyrektor FTX Nishad Singh oskarżony o oszustwo

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
ftx

Nishad Singh, były dyrektor FTX, został oskarżony przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o oszustwo. Przyznał się do winy.


SEC twierdzi, że były dyrektor ds. inżynierii w FTX, Nishad Singh był “aktywnym uczestnikiem” w planie oszukania inwestorów FTX.  Komisja oskarżyła go o “oszustwo przez przywłaszczenie i pomoc w oszustwie”. Zdaniem agencji, wycofał on 6 mln USD z FTX na swój osobisty użytek.

SEC twierdzi, że Singh stworzył również kod oprogramowania, który pozwolił funduszom klientów FTX przejść do Alameda Research. Zostało to zrobione “pomimo fałszywych zapewnień Bankman-Frieda dla inwestorów, że FTX był bezpieczną platformą handlu aktywami kryptowalutowymi z wyrafinowanymi środkami ograniczania ryzyka w celu ochrony aktywów klientów i że Alameda była tylko kolejnym klientem bez specjalnych przywilejów.”

Zdaniem komisji, były dyrektor ds. inżynierii wiedział lub powinien był wiedzieć, że te oświadczenia wprowadzały w błąd. Nishad Singh przyznał się do winy w związku z zarzutami o oszustwo postawionymi przez amerykańskich prokuratorów – donosi Reuters.

Według CNBC, Singh był bliskim przyjacielem młodszego brata założyciela FTX Sama Bankman-Frieda w szkole średniej i został dyrektorem inżynierii FTX w 2019.

ftx

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.